Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerFirma HaberleriVAT Enerji'den Ülker'e Kompresör Atık Isı Projesi

VAT Enerji’den Ülker’e Kompresör Atık Isı Projesi

VAT Enerji, Ülker’in Ankara’da yer alan fabrikası için Kompresör Atık Isı Projesi hazırladı. Proje kapsamında 240.000 kcal/h enerji tasarrufu sağlanacak.


VAT Enerji Ülker’in Ankara’da yer alan fabrikası için Kompresör Atık Isı Projesi hazırladı. Proje kapsamında 240.000 kcal/h enerji tasarrufu elde edilecek olup, proje geri ödeme süresi 1,9 yıl olacak.


VAT Enerji, Ülker Ankara İşletmesi’ndeki kompresör atık ısı projesine start verdi. Vat Enerji, bu proje ile tesisin çok daha verimli bir üretim tesisine ulaşmasını sağlayacak. Kompresörlerin atık ısılarından faydalanılarak, proses kullanım suyunun ön ısıtılması yapılacak. Bu proje ile, toplam 240.000 kcal/h enerji tasarrufu elde edilmesi hedefleniyor. Projenin geri ödeme süresi ise 1,9 yıl olarak hesaplanıyor.


Konuyla ilgili açıklama gerçekleştiren VAT Enerji satış müdürü Gökay Çomoğlu “Ülker Ankara İşletmesi enerji verimliliği bilinci oldukça yüksek bir işletme. Bu özel projede birlikte çalıştığımız için çok mutluyuz. Bu projenin bir önemli tarafı da VAP başvurusu ile yapılıyor olması. Böylece yatırım bedelinin yüzde 30’u da hibe desteği olarak alınacaktır. Ülker Ankara İşletmesinde projelerimiz devam edecektir. Emeği geçen tüm yetkililerimize teşekkür ederim.”

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments