“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriWyndham Hotels & Resorts Türkiye’de En Az 10 Otel Hayata Geçirecek

Wyndham Hotels & Resorts Türkiye’de En Az 10 Otel Hayata Geçirecek

Wyndham Hotels & Resorts Türkiye Ülke Direktörü Murat Özel, 2024 yılında Türkiye’de minimum 10 otel açacaklarını söyledi.

95’in üzerinde ülkede 24 markasıyla faaliyet gösteren Wyndham Hotels & Resorts, dünyadaki 5’inci büyük pazarı Türkiye’de, yeni otellerle büyümesini sürdürecek. Türkiye’de 45 şehirde faaliyet gösteren Wyndham Hotels & Resorts’un Türkiye Ülke Direktörü Murat Özel markanın yeni hedefleri ve büyüme planlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Dünya Gazetesi’nden Hamide Hangül’ün haberine göre Türkiye’de uzun yıllardır en çok otele sahip uluslararası otel zinciri olduklarını söyleyen Özel, “Tamamı franchise 110’un üzerinde otelimiz bulunuyor. 10 ayrı markada 16 bin odamız var. Hedefimiz, Türkiye’deki 10 otel markamızın yanına yeni markalar da getirmek, onları da tanıtacağız. Bu yıl içerisinde getirmeyi planlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye de şu anda en çok bilinen Ramada, Wyndham, Wyndham Garden, La Quinta, Tryp By Wyndham, Trademark, Ramada Encore gibi markalarla sektörde hizmet verdiklerin dile getiren Özel, önümüzdeki dönemde gelmesi planlanan otel markaları ve konseptleri hakkında: “Avrupa’da geçtiğimiz yıllarda satın aldığımız Vienna Housemarkasını getirmek için çalışıyoruz. Seçkin lokasyonlara getirmek istiyoruz. Vienna House, life style bir marka. Şehrin merkezinde, kalbinde olması gereken bir otel markası. İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde düşünülebilir. Bununla birlikte Dolce by Wyndham, hem kongre, hem lüks resort markamız var. Türkiye’nin başkenti ve Ege sahilinde bu sene açmayı düşünüyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Türkiye’nin, Wyndham Hotels & Resorts için dünyadaki beşinci büyük pazar olduğuna işaret eden Özel, markanın, Türkiye’nin gücüne inandığını ve yatırım yapmaya devam ettiğinin altını çizdi. Birkaç yıldır her yıl ortalama 10 otel açtıklarını belirten Murat Özel, bu yıla yönelik hedeflerini de şöyle açıkladı: “2024 yılında minimum 10 otel açacağız. Halihazırdaki 110’un üzerindeki otelimizin üzerine en az 10 tane daha ekleyeceğiz.

Yıl sonunda bu rakama sürpriz gelebilir. İmzalanmış ve yapımı süren otellerimiz var şu anda. Bu yıl Ramada Resort by Wyndham Sapanca Thermal, Ramada Resort by Wyndham Kastamonu, Ankara’da açılacak olan Boreas Hotel Trademark Collection by Wyndham, Ramada Encore by Wyndham İstanbul Arnavutköy, TRYP by Wyndham İstanbul Maltepe, Ramada by Wyndham Fethiye Ölüdeniz, Ramada by Wyndham Dalaman, Wyndham Tarsus St. Paul, Wyndham Alanya, Ramada Encore by Wyndham Konya Karatay da açılacak. 2024 yılı sonuna kadar yeni açılışlarla 130, 2025 yıl sonu hedefimiz ise 150 otele ulaşmak.”

Türkiye’de 45 şehirde bulunduklarını, yeni eklenecek Tarsus, Sapanca, Kastamonu, Dalaman, Fethiye, Alanya ve Karatay’la 50 destinasyona çıkacaklarını açıklayan Özel, “Tarsus’taki otelimiz 70 odalı. Tamamı antik ve tarihi evlerden oluşuyor. Burayı gezmek isteyecek çok ciddi bir potansiyeli söz konusu. 2024 yılında burayı da açmayı hedefliyoruz. Dalaman yeni bir destinasyon. Oraya da bir otelimizi bu sene kazandıracağız. Sapanca açılmak üzere, ilk otelimiz olacak. Kastamonu’ya geliyoruz. Karadeniz kıyısındaki gelişimimize devam ediyoruz. Bir dağ oteli açıyoruz. Karadeniz yaylası Çambaşı’nda. Wyndham Garden dağ oteli açıyoruz. Karadeniz yaylalarında ilk uluslararası otel olacak. Turistleri yayla kültürüyle bir araya getireceğiz. Onu da bu sene açmayı hedefliyoruz, 80 odalı olacak.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments