“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriYabancılara Online Konut Satışı Mart Ayında 100 Milyon Lirayı Aştı!

Yabancılara Online Konut Satışı Mart Ayında 100 Milyon Lirayı Aştı!

Mart ayında yabancılar online satış sistemi üzerinden görmeden Türkiye’den 100 milyon liralık konut satın aldı. Korana virüs salgını nedeni ile konut alım tercihleri de değişirken çevrimiçi emlak siteleri üzerinden yabancıların talepleri sürmeye devam etti. Yabancılar Türkiye’ye gelmeden 100 milyon lirayı aşan konut alımında bulundu. Detaylar haberimizde.

Koronavirüs salgını nedeni ile konut satışları internete kaydırılmaya başlandı. 

Özellikle de sınırların kapatılması ile beraber yabancıya konut satışı konusunda da önemli değişikliklere gidildi ve internet uygulamaları üzerinden konut satışı sürecine ağırlık verildi. 

Sadece Mart Ayında Yabancılara 100 Milyon Liradan Fazla Konut Satışı Yapıldı!

Konu hakkında açıklamada bulunan Gayrimenkul Yurtdışı Tanıtım Derneği Başkanı Akbal, “Yenilikçi bakış açısı, teknolojik imkanlar ve ülkemizin sağlıkta yakaladığı ivmeyi kullanarak uluslararası alanda talep oluşmasını sağladık ve bu talepler dijital araçlarla ön satış ve rezervasyona dönüştü. Elde edilen 100 milyon lirayı aşan satış ve rezervasyon, GİGDER üyelerinin gelişmelere karşı aldığı hızlı aksiyon ve benimsediği yenilikçi yaklaşımla ortaya koyduğu bir performanstır. Aynı zamanda piyasada güzel şeyler de olduğunun resmidir. Öte yandan aslında değişen trendlere ülkemizin ve şirketlerimizin hızlıca ayak uydurduğunun da bir göstergesidir.” değerlendirmesinde bulundu. 

Yabancılar İnternet Uygulamaları Üzerinden Ev Almaya Başladı!

Türkiye’de de korana virüs salgını nedeni ile çok sayıda konut projesi için internet üzerinden 3 boyutlu tanıtım turları düzenlenmeye başlarken vatandaşın evde kal çağrıları üzerine firmalar konut satışlarını arttırmak için böyle bir yöntem geliştirmişti. 

Yine emlakçılar da iş kaybı yaşamamak adına internet üzerinden satılık ve kiralık ev ilanları vererek drone görüntüleri ile satılık ve kiralık daire işlemleri yapmaya çalışmışlardı. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments