“Yapiradar
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriYağdonduran Tüneli’nde Sona Doğru

Yağdonduran Tüneli’nde Sona Doğru

Sivas’ın Kangal ve Ulaş ilçelerini birbirine bağlayacak Yağdonduran Tüneli projesinde yüzde 85 ilerleme kaydedildi. Projenin ekim ayında hizmete açılması planlanıyor.

Sivas’ın Kangal ile Ulaş ilçeleri arasında 2 tüp şeklinde yapımı devam eden 1567 metre uzunluğundaki Yağdonduran Tüneli’ndeki inşaat çalışmalarının yüzde 85’i tamamlandı. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, tünelin ekim ayında açılacağını söyledi.

Tünel Bin 567 Metre Uzunluğuna Sahip Olacak

Sivas- Malatya yolu üzeri 55’inci kilometrede yer alan, kış aylarında sık sık kapanan ve kazalara neden olan Yağdonduran Geçidi’ndeki tünel çalışmasında sona gelindi. Tipi ve buzlanma nedeniyle sık sık ulaşıma kapanan geçit üzerinde 2016 yılında yapımına başlanan ve çift tüpten oluşan bin 567 metre uzunluğundaki tünel projesinin yüzde 85’i tamamlandı. Sivas Valisi Yılmaz Şimşek, Ulaş- Kangal karayolu Yağdonduran mevkisinde inşası devam eden Yağdonduran Tüneli’nde incelemelerde bulundu. Karayolları yetkililerinden tünelin son durumu hakkında bilgi alan Şimşek, tünelde test sürüşü de gerçekleştirdi.

‘’Yol, Yaklaşık 1,5 Metre Kısalacak’’

Burada açıklamalarda bulunan Vali Şimşek, tünelin ekim ayında açılacağını belirterek, “Yağdonduran Tüneli’nde test sürüşü gerçekleştirdik. Yüzde 85 oranında tamamlandı. Aydınlatma ve havalandırma çalışmaları sürüyor. İnşallah önümüzdeki ekim ayının başında bu tüneli hizmete açmış olacağız. Böylece vatandaşlarımız zorlu kış şartlarından etkilenmeden daha konforlu daha hızlı bir şekilde bu tünelden geçecekler. Yol da yaklaşık 1,5 kilometre kısalmış olacak. Ben şimdiden tüm Sivaslılara ve tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments