Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYalova Makine OSB’de 2. Fabrikanın Temeli Atıldı

Yalova Makine OSB’de 2. Fabrikanın Temeli Atıldı

Yalova Makine OSB’de 24 Haziran 2022 tarihinde düzenlenen törenle 2. fabrikanın temeli atıldı. Fabrikanın temel atma töreninde konuşan Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir ‘’8 yıl içerisinde 320 üretim tesisi faaliyete geçecek.’’ dedi.

Yalova Makine Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) 2. fabrikanın temel atma töreninde konuşan Yalova Makine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, Bölgeye ilk etapta 42 fabrikanın temeli atılacak. İkinci fabrikanın temelini atıyoruz. Yaklaşık 10-15 günde bir diğer fabrikaların temellerini atmayı planlıyoruz. Birinci etap alanımız tamamlandığında yaklaşık 5 bin kişi, bütün bölge imara açılıp tesisleşmesi tamamlandığında ise yaklaşık 25 bin kişilik bir istihdamı gerçekleştiriyor olacağız. Yerli, yenilikçi, yeşil bir OSB kurmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Açılan fabrikalar, Anadolu 5.0 ismini verdikleri mimari konsepte uygun olacak.” açıklamalarında bulundu. 

Tesisin detayları hakkında bilgi veren Delfin İç ve Dış Ticaret Pazarlama AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mete Özarar ise “60 yılı aşkın bir süredir Türk sanayisine hizmet veriyoruz. 60 milyon TL yatırım bütçesi ile kurduğumuz tesisimiz vinç servis sektöründe Türkiye Cumhuriyeti’nin şu ana kadar kurulan en yüksek bütçeli yatırımıdır. Halihazırda 20’den fazla ülkeye ihracat yapan firmamız bu yatırım ile Afrika, Avrupa, Rusya ve Türk Cumhuriyetlerindeki pazar payını artırarak döviz girdisi sağlayacak, ülke ekonomisine katkıda bulunacak. Ülkemizin dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alma hedefini gerçekleştirmek için burada bulunan herkes gibi biz de var gücümüzle çabalıyoruz. Eminim ki hep beraber muvaffak olacağız.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments