“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerYanan Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi Yeniden İnşa Edilecek!

Yanan Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi Yeniden İnşa Edilecek!

Yaşanan yangın faciası nedeni ile kullanılamaz hale gelen Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi hakkında beklenen müjdeli haber geldi. Gökbilim merkezi öğrenciler ve meraklıları için kısa sürede yeniden inşa edilecek!

Ankara’da en çok ziyaret edilen ikinci adres olarak kabul edilen Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi henüz nedeni belirlenemeyen bir yangın nedeni ile kullanılamaz hale geldi. 

Gökbilim Merkezi Baştan İnşa Edilecek! 

Yandığı güne kadar 46 farklı ilden toplamda 70 bin öğrencinin ağırlandığını belirten Mamak Belediye Başkanı Murat Köse yangın nedeni ile büyük üzüntü yaşayan gök bilimi meraklılarına müjdeli haberi verdi. 

Köse yapmış olduğu açıklamasında Ali Kuşçu Gökbilim Merkezini yeniden inşa edeceklerini duyurarak “2017’de hizmete açılan tesisimiz özel bir işletme tarafından hizmet vermekteydi. Uzmanlar yangının çıkış sebebini incelemeye devam ediyor. Yangın tesisin aşağı kısmından yayılmış, çok kısa sürede bütün tesisi etkisi altına almış. Birçok ilden ziyaretçi ağırlayan tesisimiz tüm çabalara rağmen maalesef kullanılamaz hale gelmiştir. Tek tesellimiz yaralı ve can kaybının olmaması. Merkezimizi yeniden inşa ederek daha güçlü bir şekilde donatıp öğrencilerimizin, gençlerimizin ve tüm Ankaralıların hizmetine sunacağız” diyerek söz konusu yapının aslına uygun olarak baştan inşa edileceğini duyurdu. 

Açıklanan karar büyük mutluluk yaratırken her dönem özellikle de yerel okullar Ali Kuşçu Gökbilim Merkezi’ne düzenli olarak ziyaret gezileri düzenleyerek öğrencilerin bilim alanındaki meraklarını gidermelerini sağlıyordu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments