“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerYapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ...

Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ 2020 Değiştirildi!

12 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamesi değiştirildi. Yapılan güncelleme ile beraber bir önce yayımlanan tebliğe ek olarak yeni tebliğe Gürültü Bariyeri İşleri Genel Teknik Şartnamesi ile Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol Genel Teknik Şartnamesi eklendi. Detaylar haberimizde…

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayımlamış olduğu yeni tebliğler ile 2020 yılına ilişkin düzenlemeleri hayata geçirmeye devam ediyor. 

Bunlardan biri de Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ üzerinde gerçekleştirildi. Bakanlık 12 Mart 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımladığı yeni tebliği ile eski tebliğe 2 yeni şartname ekledi. 

Gürültü Bariyeri Şartnamesi ve Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol Genel Teknik Şartnamesi Eklendi!

Yayımlanan tebliğ ile beraber bir önceki tebliğe Gürültü Bariyeri İşleri Genel Teknik Şartnamesi ile Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol Genel Teknik Şartnamesi eklenmiş oldu. 

Özellikle de gürültü bariyeri şartnamesi için yapılacak olan yeni güncelleme bekleniyordu. Yayımlanan iki yeni şartname ile uyulması gereken kurallar ve sınırlar da 2020 yılı için Çevre ve Şehirciliik Bakanlığı tarafından yeniden belirlenmiş oldu. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından:

YAPI İŞLERİ İNŞAAT, MAKİNE VE ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMELERİNE DAİR TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: YFK-2007/1)’DE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

MADDE 1 – 30/6/2007 tarihli ve 26568 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yapı İşleri İnşaat, Makine ve Elektrik Tesisatı Genel Teknik Şartnamelerine Dair Tebliğ (Tebliğ No: YFK-2007/1)’in ekine ekteki Gürültü Bariyeri İşleri Genel Teknik Şartnamesi ile Silindirle Sıkıştırılmış Beton Yol Genel Teknik Şartnamesi eklenmiştir.

MADDE 2 – Bu Tebliğ yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

MADDE 3 – Bu Tebliğ hükümlerini Çevre ve Şehircilik Bakanı yürütür.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments