“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerYerli Otomobil Fabrikası Hangi Şehre Kurulacak Sorusu Yanıt Buldu! Askeri Alan Fabrika...

Yerli Otomobil Fabrikası Hangi Şehre Kurulacak Sorusu Yanıt Buldu! Askeri Alan Fabrika Olacak

Türkiye’nin ilk yerli otomobili için üretim üssü belirlendi. Yerli otomobil fabrikası yakından takip edilirken beklenen resmi karar alındı ve fabrikanın kurulacağı yer kesinleşti. Yerli otomobil fabrikası nerede, Gemlik yeni merkez mi olacak, yerli otomobil fabrikası nerede kuruluyor? Soruların yanıtları haberimizde…

Hatırlanacağı üzere daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapmış olduğu açıklama ile yerli otomobil fabrikasının Bursa’da kurulacağını açıklamıştı.

Yerli Otomobil Fabrikası Nerede Kuruluyor?

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu tarafından hayata geçirilecek olan yerli otomobil projesi hakkında beklenen karar alındı. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Gemlik’te yer alan ve imar planında askeri alan olarak görünen 4 milyon metrekare büyüklüğe sahip olan arsanın 1 milyon metrekaresinin yerli otomobil fabrikasına ait tesisin kurulması için ayrılması kararını onayladı. 

Meclis söz konusu kararın verilmesi için olağanüstü toplantı kararı almıştı. Yapılan toplantıda “Cumhurbaşkanlığı kararı ile yerli ve milli imalatlara yönelik ülke sanayi stratejisi kapsamında sanayi alanı oluşturulabilir hükmü eklenmesine ilişkin 1/100.000 ölçekli Bursa ili çevre düzeni planı değişikliği” kararı İmar Komisyonu tarafından yapılan görüşmelerin ardından kabul edildi. 

Meclisin verdiği bu karar kapsamında Yerli Otomobil Fabrikası için Gemlik açıklaması kesinlik kazanmış oldu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments