“Yapı
Ana SayfaHaberlerZeytinburnu’nda Okul İnşaatları Hızla Sürüyor

Zeytinburnu’nda Okul İnşaatları Hızla Sürüyor

İstanbul, Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, 2019 yılından itibaren 9 okulun hizmete açıldığını 10 okul projesinde ise inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Zeytinburnu Celalettin Gözüsulu İlkokulu’nda düzenlenen bir törenle 2023 – 2024 Eğitim Öğretim Yılının Açılışını gerçekleştiren Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, 2019 yılından bu yana 9 yeni okulun açılışını yaptıklarını, 10 yeni okulun yapımı devam ederken, 2 okulun ise deprem riski ile yıkılıp yeniden inşa edileceğini ve yeni bir okul için de inşaat hazırlıklarının devam ettiğini dile getirdi. 

Zeytinburnu Belediyesi’nin çocukların ve gençlerin eğitimi için yaptığı çalışmalar hakkında konuşan Başkan Arısoy, 2019’dan bugüne; Reşat Tardu Ortaokulu, Sümer İmam Hatip Lisesi, Fatma Süslügil İlkokulu, Ayhan Şahenk Ortaokulu, Zeytinburnu Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, Merkezefendi İlkokulu, Reşat Tardu Anaokulu, Fatma Süslügil Anaokulu, Büyükyalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yapımını gerçekleştirdiklerini, Cevizlibağ Mesleki Eğitim Kampüsü’nde 3 Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Şehit Büyükelçi Galip Balkar, Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri ile Mehmet İhsan Mermerci Turizm Otelcilik Lisesi’nin de inşasının devam ettiğini belirtti. Öte yandan Seyitnizam Ambarlar Caddesi, Merkezefendi Sabri Obenik Sokak’ta birer, Maltepe Askeri Fırın Sokak’ta ise ismi konulmayan 2 okulun kaba inşaatının sürdüğünü, Maltepe 332 Sokak’ta ise bir başka okulun inşaatına da kısa süre içinde başlayacağını, deprem riski nedeniyle yenilenmesine karar verilen Saniye Sezgin Elmas İlkokulu ve Trisad Triko Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin de tahliyelerinin tamamlandığını sözlerine ekledi.  

‘’Yaz Döneminde Bakım ve Onarım İçin 13 Milyon TL’den Fazla Bütçe Ayırdık’’

Yaz dönemi boyunca okulların bakım ve onarımına 13 milyon TL’den fazla bütçe ayırdıklarını dile getiren Başkan Arısoy, “İlçemizde 11 okulda iç cephe, 4 okulda dış cephe boyaması yapıldı. Toplam 45 okulda; peyzaj, izolasyon, asfalt, spor alanı, elektrik, tesisat gibi ihtiyaç duyulan her türlü bakım, onarımı tamamladık. Okullarımızdaki bir diğer önemli mesele de temizlikti. Önemli bir bütçe ve personel ayırıyoruz bu işe. Yıl boyunca okullarımızın temizliğini yapan bir temizlik timimiz var. İlçemizde bulunan 54 devlet okulunun, her ay iki kez olacak şekilde iç mekân ve genel temizliği yapılıyor. Kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı, sıvı sabun gibi temizlik malzemesi ihtiyaçları için de okullarımıza destek veriyoruz. Bu işler için son 4 buçuk yılda yaklaşık 5 milyon TL harcadık.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“CNR
“Yapi

Most Popular

Recent Comments