“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriZF Group’tan 40 Milyon Avroluk Yatırım

ZF Group’tan 40 Milyon Avroluk Yatırım

Ticari araç fren körükleri alanında hizmet veren ZF Group, Sakarya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yer alan fabrikasına ek olarak inşa edilecek tesisler için 40 milyon avro değerinde yatırım yaptı.

Sanayi Gazetesi’nin haberine göre; Ürün bileşenlerinde yüzde 90’a varan yerlilik oranı yakalamayı hedefleyen ZF CVS Türkiye, Sakarya’da açılışı yapılan ve temel atma töreni gerçekleştirilen ek tesisler için 40 milyon avroluk yatırım yaptı.

İstihdam ve İhracat Kapasitesi

OSB’de bulunan tesislerinde 600 kişiye istihdam imkânı sağlamayı hedefleyen firma, toplamda 300 milyon avroluk ihracat hacmine ulaşmayı amaçlıyor. 2020 yılında temeli atılan fren körüğü fabrikasının açılışı ve ek tesislerin temel atma törenindeki konuşan ZF Ticari Araç Fren Sistemleri Global Başkanı ve ZF CVS Türkiye Genel Müdürü Kazım Eryılmaz, yatırımın ZF’nin otomotiv sektöründe Türkiye’ye duyduğu güveni gösterdiğini söyledi.

Güçlenen Türkiye Altyapısı Yatırımı Artıracak

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na ve Yatırım Ofisi’nen destekleri için teşekkürlerini dile getiren Eryılmaz, 2022 yılında 44 milyar avro ciro yapan ve 32 ülkede, 168 üretim tesisi bulunan ZF’nin, Türkiye’deki yatırımlarıyla dünya genelindeki geniş müşteri kitlesine üstün bir değer sağladığını belirtti. Eryılmaz, şirketin yüzde 90’a varan yerlilik oranına sahip ticari araç şasi teknolojisi ürünlerine yatırım yapmayı düşündüğünü aktararak, “Yakalanan yerlilik oranı, son 13 yıldır oluşturulan güçlü yerel tedarikçi ağının ve Türkiye’nin güçlenen altyapısının ve lojistik imkanlarının bir sonucudur.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments