“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerZiraat Bankası Anlaşmalı Konut Kredi Faizlerini 0.79'a Çekti!

Ziraat Bankası Anlaşmalı Konut Kredi Faizlerini 0.79’a Çekti!

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ile Ziraat Bankası ile Katkı Paylı Konut Kredisi ile ilgili anlaşma imzalamış olup konut kredi faizleri %0,79’a indi. 

Kocaeli iş dünyasının lider kuruluşu  olan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO), hem oda üyesi müteahhitler hem de konut sahibi olmak isteyen kişiler için Ziraat Bankası ile Katkı Paylı Konut Kredisi imzalanmış olup konut projeleri piyasanın altında bir faiz oranı ile sahiplerine ulaştı. KOTO, Ziraat Bankası ile gerçekleştirdiği görüşmenin neticesinde, ikinci sevindirici haberi duyurdu.

Konut Kredisi Faizleri Yüzde 0.79 

KOTO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mikail Kayacı ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Çuhadar, Katkı Paylı Konut Kredisi’nde faiz oranlarının % 0,79’a gerilediğini açıkladı. Protokolün faaliyete geçirdiği Mart ayından bugüne kadar müteahitlerin de katkı payları ile yüzlerce projenin alıcıları ile buluştuğunu ve sektöre yeni bir hareket geldiği belirten Kayacı ile Çuhadar, %0,79 faiz oranın şuan ki şartlara bakıldığında en düşük faiz oranı olduğunu vurguladı.

Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunana Kayacı ve Çuhadar, “İmzaladığımız protokolün sektöre büyük canlılık getirdi. Mart aynıdan bu yana dünya çapında iyi işler yapan konut üreticilerimizin mevcut konut stoğunu, piyasanın çok altında bir faiz oranıyla, konut sahibi olmak isteyenlerle buluştu. Biz KOTO olarak elimizi taşın altına koyduk. Müteahhitlerimiz de çok ciddi bir fedakarlık yaparak ve makul oranlarla katkı paylarını kendileri ödeyerek, vatandaşlarımıza uygun şartlarda ev sahibi olmalarına katkı sundular. Faiz oranlarının düşmesiyle birlikte Ziraat Bankası ile tekrar görüşme gerçekleştirerek, yeni bir faiz oranında uzlaşı sağlandı. %0,98 olan faiz oranlarını, %0,79’a düşürdük.” şeklinde konuşarak açıklamasına şu şekilde devam etti;

15 Yıl Vade Yüzde 0.79 Faiz

“Protokol, firmaların sahip olduğu tamamlanmış veya inşaatı devam etmekte olan birinci el konutları kapsamaktadır. Katkı Paylı Konut Kredisi sözleşmesinden yararlanmak isteyen KOTO üyesi müteahhitler öncelikle KOTO’ya başvurarak, Oda Üyeliği Belgesi temin edeceklerdir. Akabinde bu belge ile birlikte Ziraat Bankası şubelerine gelen KOTO üyesi konut üreticileri, müşterilerini bu krediden faydalandırabilecektir. İşletme başına %0,79 oran ve 15 yıl vade ile azami 500.000 TL olan Katkı Paylı Konut Kredisi 31 Aralık 2019 tarihine kadar kullandırılabilecektir. Kocaelili vatandaşlara, konut alımlarında KOTO üyesi müteahhitleri tercih etmeleri çağrısında bulunuyor, protokolün avantajlarından yararlanmaya davet ediyoruz.”

SourceHaberPort
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments