“Yapigundem
Ana SayfaHaberler250 Yataklı Devlet Hastanesi Tekkeköy'de Çığır Açacak

250 Yataklı Devlet Hastanesi Tekkeköy’de Çığır Açacak

Sağlık Bakanlığı tarafından Tekkeköy Belediyesi’nin desteğiyle yapılan, 126,9 milyon liraya mal olacak 250 yatak kapasiteli Tekkeköy Devlet Hastanesi inşaatında fore kazık çalışması tamamlandı. Sağlık alanında ilçede çığır açacak Tekkeköy Devlet Hastanesi’nin inşaatı hızla devam ediyor.

İnsanlık tarihinin en eski yerleşim birimlerinden biri olarak kabul edilen Samsun’un Tekkeköy ilçesinde tarihin kalıntıları korunurken, son dönemlerde yapılan eserlerle birlikte ilçe, Karadeniz’in en önemli kentlerinden biri haline geldi. Tekkeköy tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra son zamanda yapılan eserlerle Karadeniz Bölgesi’nin en güzel ilçelerinden biri haline dönüştü. İlçede şehrin takımı olan Samsunspor’un 33 bin kişilik stadyumu, uluslararası ticaret trafiğinin merkezi olan Lojistik Merkez, Kongre ve Fuar Merkezi, OSB ve diğer sanayi bölgeleri, kamu alanlar ve yaşam alanları bulunuyor. Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra sonradan yapılan eserler de kenti yaşanabilir şehirler arasında ilk sıralara çıkarıyor.

İlçeye ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından 250 yataklı dev bir devlet hastanesinin yapımına da son hızla devam ediliyor. Havadan görüntülenen Tekkeköy Devlet Hastanesi, 250 yatak kapasitesiyle hem şehir merkezindeki sağlık yükünü hafifletecek hem de çevre şehir ve ilçelerdeki vatandaşları Tekkeköy’e çekecek.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments