“Yapigundem
Ana SayfaHaberler3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi İçin Ulaştırma Bakanlığı İlana Çıkmaya Hazırlanıyor!

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli İhalesi İçin Ulaştırma Bakanlığı İlana Çıkmaya Hazırlanıyor!

İstanbul ulaşımı açısından devrim niteliğinde kabul edilen en büyük ulaşım projeleri arasında yer alan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan önemli açıklamalarda bulundu. İhale tarihi netleşiyor.

İstanbul’un en önemli ulaşım projeleri arasında gösterilen 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi için beklenen müjdeli haber geldi. 

Ulaştırma Bakanı Turhan Açıkladı, İhaleye Çıkacak! 

Uzun süredir gündemde olan ancak ihale tarihi bir türlü kesinleşmeyen 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi için Bakan Cahit Turhan beklenen açıklamayı yaptı. 

Bakan Cahit Turhan bu sene dördüncüsü düzenlenen  Uluslararası Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’na katıldı. Congresium Ankara’da düzenlenen fuarın açılış konuşmasını yapan Bakan Turhan büyük bir müjde verdi. 

İstanbulluların yakından takip ettiği 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesi hakkında açıklama yapan Bakan Turhan “Uygun şartlarda finansman sağlayan firmalar arasında yapılacak ihale için önümüzdeki günlerde ilana çıkmayı hedefliyoruz. Dış krediyle yapmayı planladığımız 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’ne yerli ve yabancı firmalar yoğun ilgi gösteriyor” diyerek ihaleye olan yoğun talebi dile getirdi. 

İhale İlanı Yakında Yayımlanacak! 

Konu hakkında açıklama yapan Bakan Turhan, “Uygun şartlarda finansman sağlayan firmalar arasında yapılacak ihale için önümüzdeki günlerde ilana çıkmayı hedefliyoruz” dedi. Bir diğer önemli proje olan 1915 Çanakkale Köprüsü projesine de değinen Bakan Turhan projenin planlandığı şekilde devam ettiğini söyledi.  

Köprünün 2022 yılında hizmete açılacağını belirten Bakan Turhan “Araçlarımız beklemeden, durmadan 5 dakikada Gelibolu’dan Çanakkale’ye geçmiş olacak” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments