“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerKonut Satışları ile Üretim Arttı, İnşaat Sektörü Hareketlendi!

Konut Satışları ile Üretim Arttı, İnşaat Sektörü Hareketlendi!

Kamu bankaları tarafından başlatılan 0.99 konut kredisi kampanyası büyük yankı uyandırmış, uzun süredir beklemede olan vatandaş yeniden ev almaya yönelmişti. Açıklanan veriler inşaat sektöründe beklenen hareketlenmenin sonunda yaşanmaya başlandığını ortaya koydu.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık önemli açıklamalarda bulundu. 

Yeni Şafak Gazetesi yazarlarından Mine Açar ile röportaj yapan Işık sektörde özlenen hareketlenmenin başladığını söyledi. 

İnşaat Sektöründe Canlanma Başladı! 

Avrupa Hazır Beton Birliği (ERMCO) ve THBB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Işık yapmış olduğu açıklamasında inşaat sektörünün tamamında genel anlamda bir canlanma yaşandığını müjdeledi. 

Işık yapmış olduğu açıklamasında “Stoklanamayan hazır beton üretildikten hemen sonra inşaatta kullanılması gerektiği için Türkiye’de hazır beton üretiminin artması inşaatın hızlandığı anlamına gelir. Resmî rakamlarda inşaat sektörünün durumu gecikmeli görülebilirken, Hazır Beton Endeksi ile inşaatın nabzını yakından tutuyoruz. Bütün endeksler önceki yılın aynı dönemine göre artış sergiledi. İnşaat faaliyetlerinde 16 ay aradan sonra ilk kez canlanma yaşandı” diyerek önemli bir müjde verdi. 

İnşaat Sektörünün Sürükleyici Gücü Konut Satışları Olacak! 

Işık yapmış olduğu açıklamasında konut satışlarının önemli olduğunu belirterek “Ancak önümüzdeki dönemin sürükleyici gücü konut olacak. Kamu bankaları ile başlayan konut kredisi faizindeki düşüş, İstanbul’da hissedilen deprem sonrasında yeni ve sağlam konutlara olan ihtiyacın bir kez daha tüketicilerin gündemine gelmesi öncelikle yeni konut satışlarını yukarı çekmeye başlayacaktır. Ülkemizdeki ekonomik güvende jeopolitik risklerden kaynaklanan yeni bir sorun ortaya çıkmadığı sürece müteahhitlerimiz ellerindeki bir yılı aşkın zamandır bekleyen konut stokunu eritmeye başlayacaklardır” dedi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments