Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKültürel Haberler447 Millet Bahçesi Projesinin 132’si Tamamlandı

447 Millet Bahçesi Projesinin 132’si Tamamlandı

Isparta, Karaağaç Millet Bahçesi ilk fidan dikim törenine katılım gösteren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, tören sırasında yaptığı konuşma ile 447 Millet Bahçesi projesinden 132’sinin tamamlandığını söyledi.

Karaağaç Millet Bahçesi için yapılan fidan dikim törenine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ‘’Isparta’ya güzel haberlerle geldik.’’ diyerek müjde verdi. Ülke genelinde 70 milyon metrekare büyüklüğünde Millet Bahçesi projesi olduğunu vurgulayan Bakan Kurum, “Hamdolsun bu millet bahçelerinden 132’sinin yapımını tamamladık. Isparta’mızda ise toplam büyüklüğü 273 bin metrekare olan 5 millet Bahçesi projemiz var. Atabey Millet Bahçemizi daha önce açmış, sizlerin hizmetine sunmuştuk. Senirkent Millet Bahçemizin yapımına ara vermeden devam ediyoruz. İnşallah 2023 yılında sizlerin hizmetine sunacağız. Bugün bir başka millet bahçesi projemizi başlatıyoruz. Karaağaç Millet Bahçemizin ilk fidanlarını toprakla buluşturuyoruz. Isparta’mızın tam kalbinde 30 bin metrekare alanda kuracağımız bu Millet Bahçemizle; doğayı, tarihi ve yeşili yeniden buluşturacağız.” dedi.

Isparta’da yaklaşık 2 milyar TL değerinde yatırım yapıldığını açıklayan Kurum, “Bugüne kadar TOKİ Başkanlığı ile Isparta’ya toplam yatırım değeri 1,5 milyar lira olan 4 bin 204 konut, 105 köy evi ile içerisinde hastane, okul, Millet Bahçesi, cami ve dükkanlardan oluşan 362 sosyal donatıyı kazandırmanın gururu içerisindeyiz. Allah’ın izniyle şimdi de toplam yatırım değeri 532 milyon lira olan bin 360 konut, 2 cami, restorasyon projesi, millet bahçesi ve sosyal donatılarımızı da en hızlı şekilde sizlere armağan edeceğiz. İşte bugün bir önceki ziyaretimizde sizlere verdiğimiz bir başka sözü daha yerine getiriyoruz. Mutluluğun ve huzurun şehri Isparta’mızı, yeni konutlarına, çocuklarımızı sıcak ve güvenli yuvalarına kavuşturuyoruz. Keçiborlu’da kentsel dönüşüm projemiz kapsamında 61,6 milyon lira yatırımla tamamladığımız 167 konut, ticaret merkezi ve caminin açılışını yapıyoruz. Isparta’mıza hayırlı uğurlu olsun.” şeklinde konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments