“Yapiradar
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriBaşakşehir’e Yeni Viyadük Geliyor

Başakşehir’e Yeni Viyadük Geliyor

İstanbul, Başakşehir İlçesine yapılacak yeni viyadük için çalışmalar başlatıldı. Hafriyat çalışmalarının sürdüğü viyadük ile  2081 sokak ve Vatan Caddesi birbirine bağlanacak.

Zemin etüt çalışmalarının tamamlanarak hafriyat çalışmalarına hızla başlanan Başakşehir’in yeni viyadük çalışmaları hakkında Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’in her noktasında hızlı ve güvenli ulaşım adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bahçeşehir’e yeni bir viyadük yapılması için komşularımız talepte bulunmuştu. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız projede inşaata başladık. Komşularımız, 1. Kısım ile 2. Kısım mahallelerimizi birbirine bağlayan Ulus Caddesi viyadüğü yerine, Bahçeşehir’de alternatif güzergah oluşturacağımız bu viyadüğü de kullanabilecek. Ayrıca Boğazköy, Hoşdere ve Deliklikaya mevkilerinde ulaşım çok daha rahat hale gelecek.” şeklinde konuştu.

Viyadüğün 21 metre genişliğe ve 150 metre uzunluğa sahip olduğunu belirten Yasin Kartoğlu, Doğa dostu Başakşehirliler için bisiklet ve yaya yolları da olacak. Başakşehir’in her noktasına kalıcı eserler üretmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz.” dedi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments