Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerAdana, Yüreğir’de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başladı

Adana, Yüreğir’de Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Başladı

Adana’da Yüreğir Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı işbirliğinde Şehit Erkut Akbay Mahallesi’ne yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile Yüreğir Belediyesi ortaklığında projelendirilen kentsel dönüşüm çalışmaları bina yıkım işlemleriyle başlatıldı. Proje çerçevesinde 104 dönüm ve 948 bağımsız bölüm yıkılacak. 

Çalışmalar hakkında bilgi veren Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “Şehit Erkut Akbay Mahallemiz 2019 yılında ve daha önceki yıllarda da yağışlardan çok fazla etkilenen bir mahallemizdi. Yağışlardan dolayı birçok ev su altında kalmıştı. Vatandaşlarımızın evleri zarar görmüş, eşyaları kullanılamaz hale gelmişti. Can kaybının yaşanmaması tesellimiz olmuştu. Bakanlığımız ile yaptığımız görüşmeler sonucunda kentsel dönüşüm çalışmalarını başlattık ve şu anda da önemli bir mesafe katettik. Projenin devam etmesi için hem bakanlığımız, hem de vatandaşlarımız ile sürekli diyalog halinde olduk ve olmaya devam ediyoruz. Çünkü Yüreğir’in kentsel dönüşüme çok ihtiyacı var.” dedi.

Kentsel dönüşüm çalışmalarının oldukça zor olduğunu belirten Başkan Kocaispir, “Vatandaşlarımızla gönüllerini alarak, onlarla helalleşerek, ikna ederek süreci ilerletiyoruz. Hep söylediğimiz gibi günün sonunda insanımızın mutluluğu, rızası bizim siyaset anlayışımızın en üstünde yer alıyor.” şeklinde konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments