“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAdana’da 7 Binaya Yıkım Kararı

Adana’da 7 Binaya Yıkım Kararı

6 Şubat tarihinde yaşanan depremlerden etkilenen Adana’da ağır hasarlı olduğu tespit edilen 7 binaya yıkım kararı çıktı.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta yaşanan iki depremde Adana’da şehir merkezinde 11 bina yıkılırken, 418 kişi hayatını kaybetti. Şehirde yıkımın en çok olduğu yer ise Güzelyalı Mahallesi oldu. 

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre; İlk ve ikinci depremde yıkılan 5 bina da birçok kişiye milyonluk daireler mezar oldu. Depremden sonra yapılan incelemelerde ise birçok binanın da ağır ve orta hasarlı olduğu tespit edildi. 3.5 aydan fazla zaman geçmesine rağmen itiraz süresi nedeniyle binalar bir türlü yıkılmadı. İncelemeler ve itiraz süresi biten 7 bina için ise yeni yıkım kararı verildi.

Güzelyalı Mahalle Muhtarı Göktürk Güngör, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Adana İl Müdürlüğünün yapmış olduğu incelemeler ve itiraz süresinin de bitmesiyle 7 binanın yıkım kararı çıktığını belirtti.

‘’Orta Hasarlı Binalarda İtiraz Süresi Devam Ediyor’’

Güngör, “Yıkım Kararı müdürlük tarafından bize iletildi. Biz de bu kararları yıkılacak olan apartman kapılarına ve muhtarlığımıza astık. Yakın zamanda binalar yıkılacak ve tehlike ortadan kalkacak. Orta hasarlı binalarda ise itiraz süresi devam ediyor. Bu binalarda ya güçlendirilecek ya da ağır hasarlıya çevrilip yıkılacak” dedi.

Mahalleli ise binaların yıkılmasının doğru bir karar olduğunu tehlike saçtığını bir an önce alınan kararın uygulanması gerektiğini söyledi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments