Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerSamsun’da Eski Hastane Adli Tıp Binasına Dönüştürülecek 

Samsun’da Eski Hastane Adli Tıp Binasına Dönüştürülecek 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, eski özel hastane binasının kiralandığını ve proje çalışmalarının ardından Adli Tıp Merkezi’ne dönüştürüleceğini açıkladı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte Adli Tıp Kurumu’nun hizmet vermesi için gerekli olan kurum binası temini için özel bir çalışma yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanan İlkadım ilçesindeki eski özel hastane binasının hızla tadilatı yapılarak kuruma hazır hale getirilecek. Proje sürecinin tamamlanmasının ardından tadilat süreci başlayacak.

Çalışmalar 2 Ayda Tamamlanacak

Adli Tıp Kurumu çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Sayın Ticaret Bakanımız ve Samsun Milletvekilimiz Mehmet Muş’un bu konuda büyük gayretleri var. Biz de o gayrete destek olduk. Eski özel hastane binasını kiraladık, şu anda proje üzerinde çalışıyoruz. Orayı hemen Adli Tıp işlerliğini kazanacak şekilde projelendireceğiz. 2 ay içinde orada Adli Tıp Kurumu’nun açılmasını sağlamak istiyoruz. Bu arada Adli Tıp oraya geçici olarak taşınacak. Adli kurum binası için cezaevi yolu üzerinde 10 dönüm alanı da biz vermiştik.” diye konuştu.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments