Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriAdana'ya Yeni Sanayi Sitesi

Adana’ya Yeni Sanayi Sitesi

5 bin 500 dönümlük hazine arazisi üzerine kurulacak olan, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) Otoyolu’nun Kozan çıkışının sadece 5-6 kilometre uzağında, Göztepe mevki yakınlarında, Sarıçam Belediyesi sınırları içerisinde yer alacak yeni sanayi sitesi Adana’ya büyük bir değer katacak.

Bu sanayi sitesinde mobilyacılar, tamirciler, matbaacılar, geri dönüşümcüler, demirciler, mermerciler, madeni sanatkarlar, kaportacılar, galericiler ve benzer meslek mensuplarının yer alacağı öğrenildi.

Adana Valisi Süleyman Elban’ın bu çalışmayı Adana için çok önemsediği ve bu çalışmanın meslek mensuplarından da destek gördüğü belirtildi. Yeni sanayi sitesine taşınacak olan bu meslek kesimleri, şehrin ya da şu an bulundukları yetersiz durumdaki küçük sitelerin kısıtlı imkanlarından kurtulup daha geniş yol ve altyapı imkanlarına sahip, geniş ve ferah yeni iş yerlerinde sanatlarını, işlerini, ticaretlerini, üretimlerini daha rahat biçimde icra edecekler.

Sarıçam Belediyesi sınırları içerisinde yer alan bu yerin alt yapısı Büyükşehir belediyesi tarafından yapılıyor. Arazinin belediye meclislerinden arazi vasfından sanayi vasfına çevrilmesi süreci devam ediyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments