Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriMetro Hattı Kazı Çalışmaları Başlıyor

Metro Hattı Kazı Çalışmaları Başlıyor

Ankara’nın metro projeleri arasında yer alan ve ulaşım açısından büyük önem taşıyan AKM-Gar-Kızılay metro hattı için çalışmalar başlıyor. Bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından AKM-Gar-Kızılay Metrosu Kızılay Kesimi Kazı Başlangıç Töreni düzenlenecek.

Proje sayesinde Keçiören halkı Kızılay-Keçiören arasındaki metro ulaşımına kesintisiz olarak ulaşmış olacak. Şu anda hizmet veren Keçiören Metrosu ile Kızılay’a ulaşım için AKM’den aktarma yapılması gerekiyor. AKM-Gar-Kızılay metrosu inşaatı tamamlandığı zaman bu ulaşım aktarmasız olarak gerçekleştirilecek.

Bu nedenle proje Keçiören Metrosu 2. etabı olarak da anılıyor. Proje kapsamında Keçiören metrosu TCDD YHT Gar hattı üzerinden direkt olarak Kızılay’a bağlanacak. Bu da AKM noktasından son derece uzak olan aktarma zorluğunu ortadan kaldıracak ve Keçiörenlilere aktarmasız metro ulaşımı konforunu sunacak.

Söz konusu metro hattının uzunluğu 3,3 km ve hatta ki toplam istasyon sayısı ise 3 olacak. Bu 3 yeni istasyonun Keçiören metro hattına bağlanması ile beraber aktarma zorunluluğu ortadan kalkacak ve kesintisiz ulaşım imkanı sağlanmış olacak. Söz konusu projeyi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı üstlenmiş, projenin birinci etabı ise 2017 yılında hizmete girmişti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments