Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaGenelAdıyaman’a Sağlık Yatırımı

Adıyaman’a Sağlık Yatırımı

Adıyaman’da vatandaşların konforlu sağlık hizmeti alabilmesi amacıyla 300 yataklı hastane ve diğer sağlık yatırımlarına ağırlık verildi. 

Hali hazırda inşaat süreci devam eden 300 yataklı hastane projesinin yanı sıra diğer sağlık yatırımları da devam ediyor. Projenin 2023 yılında hizmete açılması hedefleniyor. Sismik izolatörlerle döşenen hastane, deprem sırasında bile hizmet vermeye devam edecek şekilde tasarlandı. 

Şehirde devam eden projeler hakkında bilgi veren Adıyaman İl Sağlık Müdürü Erdoğan Öz, “İlimizde şu an 3’ü hastane, toplum sağlığı merkezi, sağlıklı yaşam merkezi, 4 acil sağlık hizmetleri istasyonu, 5 aile sağlık merkezi olmak üzere toplam 14 proje devam etmektedir. Bu projelerin bir kısmı tamamlandı diğer kısmı da tamamlanma aşamasında. Bunları da kısa süre içerisinde tamamlanıp vatandaşın hizmetine sunulacaktır.” dedi. 

300 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin 2023 yılında hizmete alınacağını vurgulayan Öz, “85 bin metrekare kapalı alana sahip olan hastanemiz 300 yatak kapasiteli planlanmış olup ihtiyaç halinde 360 yatak kapasitesine kadar çıkartılabilecektir. Bu hastane tamamlandığında bitişindeki Eğitim ve Araştırma Hastanesi Merkez Kampüsü ile 165 bin metrekare kapalı alana sahip şehir hastanesi kapasitesinde bir sağlık kompleksi ilimize kazandırılmış olacak.” ifadelerini kullandı. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments