Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerBesa Grup, Güneş Enerjisinde Büyümeyi Hedefliyor

Besa Grup, Güneş Enerjisinde Büyümeyi Hedefliyor

Besa Grup, güneş enerjisi yatırımlarına ağırlık verilmesi kapsamında Afyon, Çay ilçesinde 40 Mw’lık projeyi hayata geçirecek. 

Konu hakkında konuşan Besa Grup Yönetim Kurulu Başkanı Efe Bezci, Türkiye’nin gelişimi için enerjisini kendi üretmesine ihtiyacı olduğunu söyleyerek, Bu amaçla GES’lere yatırım yapan ilk şirketlerden biriyiz. Ankara’nın Haymana ilçesi Balçıkhisar bölgesinde bulunan GES santralimiz 4 MW’e kurulu gücü ile Türkiye’nin en büyük 100 GES’ten biri. Ortalama 5 milyon 840 bin kilovatsaat elektrik üretimi ile bin 608 kişinin günlük hayatında ihtiyaç duyduğu (konut, sanayi, metro ulaşımı, resmi daire, çevre aydınlatması gibi) tüm elektrik enerjisi ihtiyacını karşılayabiliyoruz.” dedi. 

Güneş Enerjisi Santrali (GES) projeleri için Türkiye’nin birçok noktasında araştırmalara başladıklarını belirten Efe Bezci, “Küresel ısınma ve iklim değişiklikleri, alternatif enerji kaynaklarına duyulan gereksinimi günden güne artırıyor. Güneş enerjisi de bu noktada oldukça öne çıkıyor. Elektriği güneşten tamamen temiz ve yenilenebilir enerji üretiyorsunuz. Hiçbir hammadde yok, üretim maliyetiniz sadece yaptığınız yatırım maliyeti. Besa Grup olarak güneşe yatırımı sürdürmeyi, güneşte büyümeyi hedefliyoruz. Yatırım için ülkemizin her bölgesini araştırıyoruz. Ancak güneş enerjisinde önceliğimiz İç Anadolu Bölgesi.” şeklinde konuştu. 

Konuşmasının sonuna doğru üretimin önemine dikkat çeken Bezci, şu açıklamaları yaptı: 

“Üretim için enerji kaynaklarına sahip olmanız gerekiyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’mız bu süreci son dönemde çok iyi yürütüyor. Alternatif enerji kaynaklarında her yıl ciddi çalışmalar geliyor. Bunda teşviklerin de büyük rolü var. Büyük ülke olacaksak enerjiye dair bütün kaynakları en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor. Besa Grup olarak bu konuda biz varız ve olmaya devam edeceğiz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments