“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAğrı’da İnşa Edilecek AVM İçin Protokol İmzalandı

Ağrı’da İnşa Edilecek AVM İçin Protokol İmzalandı

Ağrı, Merkez’de bulunan Tekstil Kent önünde 2 etapta inşa edilmesi planlanan Alışveriş ve Yaşam Merkezi projesi için protokol imzalandı. 

Doğu Anadolu, Güney Doğu Anadolu, Doğu Karadeniz ve civar ülkelere hitap edebilecek şekilde tasarlanan ve Ağrı’nın en büyük, markalı karma projesi olan Alışveriş ve Yaşam Merkezi (AVM) dünyaca ünlü markalara ev sahipliği yapacak. Projenin protokol imzalama töreni, Vali Osman Varol ve İsra Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Tavlı’nın katılımıyla gerçekleştirildi. 

Ağrı, Bu Proje İle Ekonomik Zenginlikten Pay Alacak

Bölge açısından çok önemli bir proje olduğunu dile getiren Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, “Bugün burada toplanmamıza vesile olan, alışveriş ve yaşam merkezi dediğimiz şey, başka şehirler için sıradan bir ekonomik faaliyet gibi görülebilir ama Ağrı’da yaklaşık 13-14 yıldır hayali kurulan, toplumun çok büyük bir beklentisi olan, Ağrı’nın hem ekonomik gelişimine hem sosyal yaşamında hem de kalkınmasına çok büyük bir etki yaratacak olan, beklenen, özlenen işlerden bir tanesi. Bizim özel idaremize ait bir arsamız var, bu projenin yapılacağı arsa. Hatta halktaki beklenti o kadar büyük ki buraya AVM arsası diyorlar, bu arsaya artık gerçekten bir arsa yapılacak. Bu alışveriş ve yaşam merkezi şehrimizin yaşam kalitesinin yükseltilmesi, insanlarımızın refahının, ticari, ekonomik hareketliliğin artması açısından gerçekten çok önemli. 

İran sınırında yer alıyoruz. Ülkemize çok ciddi sayıda İranlı turist geliyor, İranlı turistlerin buraya gelirken temel amaçları alışveriş yapmak. Gürbulak Sınır Kapımızdan giriyorlar, ama bizim böyle bir projemiz yoksa bunun pek bir önemi yok. Gürbulak Sınır Kapısı’ndan giren İranlı turistler, komşu şehirlerimize gidiyor. Komşu şehirlerimizde belirli mevsimlerde sokakta gezdiğinizde İranlı turistlerden, yerli vatandaşımızı göremiyorsunuz. Alışveriş merkezleri, mağazalar onlara sattıkları ürünlerle, onun yarattığı ekonomik aktiviteyle inanılmaz bir refaha kavuşuyor. Karma konseptte geliştirilen bu dev proje, bölgede bir cazibe oluşturarak bu ekonomik zenginlikten Ağrı’nın da pay almasını sağlayacak. İnşallah bu proje şehrimize çok büyük hayırlar getirecek, ben buna inanıyorum.”  dedi.

‘’5 Milyar TL’lik Bir Yatırım’’

Projenin detaylarıyla ilgili konuşan İsra Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Tavlı ise şunları söyledi:

‘’Bir Kuşak Bir Yol’ projesinin ortasında yer alan Ağrı’da yeni yüzyılın bu dev projesini yapacak olmaktan dolayı büyük onur ve gurur duyuyoruz. Dünyaca ünlü markaların hizmet vereceği AVM, otel, klinik otel, rezidans daireler, ofisler olacaktır. Ülke ekonomisine ve istihdama büyük katkı sağlayacak olan proje ile bölgeyi bir çekim merkezi haline getirmeyi planlıyoruz. Takribi öngörülerimize göre bu projenin tamamlandığı zaman itibarıyla 5 milyar TL’lik bir yatırım olduğunu da ifade etmek isteriz. AVM’nin toplamda 36 ile 48 ay arasında bir süre içerisinde tamamlanmasını hedefliyoruz.”

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments