“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerFirma Haberleri“Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası’na Yoğun İlgi”

“Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası’na Yoğun İlgi”

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası” hakkında önemli bilgiler paylaştı. Bakan Kurum, “Bu saate kadar yapılan toplam başvuru sayısı 10 bin 165 bina” dedi.

İstanbul’da yüzyılın dönüşümü hızlı başladı. Sancaktepe Toplu Açılış, 5000. Arsa Tapu Teslim ve Millet Bahçesi İlk Fidan Dikim Töreni’nde konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Kentsel Dönüşümde Yarısı Bizden Kampanyası”na başvuru sayısını açıkladı.

Başvuruların bu sabah alınmaya başladığı kampanyaya henüz ilk gününde 10 bin 165 binanın başvurduğu bilgisi paylaşan Bakan Kurum, “Bu yaklaşık 50 bin bağımsız bölüm ediyor. Yani 200 bin kardeşimiz ilk saatler itibarıyla bu projeye başvurmuş ve ‘Yarısı Bizden’ kampanyası ile birlikte devletim gelsin, TOKİ ile benim inşaatımı yapsın, evimi dönüştürsün diyor. Bu ne güzel mutluluk.”dedi.

5250 lira kira yardımında bulunacaklarını belirten Bakan Kurum, “10 bin 500 lira taşınma yardımı vereceğiz. Aylık 5625 liradan başlayan taksitlerle vatandaşım evine kavuşacak. TOKİ eli ile yapacağız.” diye konuştu.

“Yarısı Bizden” Kampanyası Nedir?

1.5 milyon konutun dönüştürülerek, 6 milyon İstanbulluyu güvenli alanlara taşımayı hedefleyen projede kentsel dönüşüm maliyetinin önemli bir bölümü devlet tarafından karşılanmış olacak.

Kampanya ile, 100 metrekare 2+1 dairenin 750 bin lirası devletten olmak üzere kalan tutara yüzde 10 peşinat, 5 bin 625 liradan başlayan taksitlerle 10 yıl vade ile ödeme imkanı getirilecek.

120 metrekare 3+1 dairenin de 900 bin lirası devletten olmak üzere, kalan tutar yüzde 10 peşinat, 6 bin 750 liradan başlayan taksitle 10 yıl vade ile ödenebilecek.

Proje ile 500 bini Avrupa, 500 bini de Anadolu Yakası’nda olmak üzere 2 uydu kent inşa edilecek.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments