Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerAkseki Yapı Alüminyum Profil Üretecek

Akseki Yapı Alüminyum Profil Üretecek

İzmir’de bulunan üretim tesislerinde alüminyum doğrama, PVC doğrama, zip perde gibi üretimleri olan Akseki Yapı, 2023 sonunda alüminyum profil üretimine başlayacak. 

Üretim tesisleri hakkında bilgi veren Akseki Yapı Genel Müdürü Bilal Uysal, Türkiye’nin en büyük 3 üreticisi arasında yer aldıklarını, “Isı yalıtımlı alüminyum doğrama, otomatik panjur sistemleri, PVC doğrama, pergola ve zip perde sistemleri üretiyoruz. Alüminyum doğrama sistemlerinde Rigel markamızla profil hariç tamamlayıcı ürünlerin tamamını Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki üretim tesislerimizde üretiyoruz. Kısaca yaptıklarımız; aksesuarlar, ısı yalıtım bariyeri birleştirme, boyama işlemleri. Otomatik panjur sistemlerinde ülkemizin en büyük 3 üreticisinden biriyiz. Panjur sistemlerinde profil ve aksesuarlar dahil tüm ürünleri üretiyoruz. Kullanıma hazır günlük 600 adet panjur ve günlük 75 bin metre profil üretiyoruz. PVC doğrama sistemlerinde Egepen Deceuninck markasıyla üretim yapıyoruz. Egepen Deceuninck’in en büyük üretici bayisiyiz. Pergola ve zip perde sistemlerinde sadece montaja hazır üretim yapıyoruz. Üretim tesislerimiz şehrin organize sanayi alanı ve dışında bulunmaktadır. 1 genel merkez olarak kullandığımız ofisimiz var. Bunun yanında Çiğli’de panjur, alüminyum profil ve boyahane bulunuyor. PVC doğrama sistemleri de Menderes’de yer almaktadır. Son olarak 1 adet izdep depoları yakınınında satış mağazamız bulunmaktadır. Tüm tesislerimizin toplam alanı 100 bin metrekare alanın üzerindedir.’’ sözleriyle anlattı. 

Rigel mimari alüminyum doğrama sistemlerini değerlendiren Uysal, “Rigel markasıyla bir inşaat projesinde kullanılacak pencere, cephe, korkuluk sistemlerine hem mühendislik hem de mimari olarak hizmet veriyoruz. Yeni sunacağımız son olarak minimal sürme sistemlerimiz var. Minimal sistemler artık ülkemizin güney şehirlerinde talep edilmeye başlandı. Yerli markalar tam olarak hizmet veremediğinden burada iyi bir çıkış yakalacağımızı düşünüyoruz.” dedi. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments