“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAlman Devi Volkswagen Fabrikası Nereye Kurulacak, Yeni Fabrika Türkiye'de Nerede Olacak?

Alman Devi Volkswagen Fabrikası Nereye Kurulacak, Yeni Fabrika Türkiye’de Nerede Olacak?

Dünyanın en büyük otomotiv markalarından biri olan Volkswagen yeni üretim tesisi için Türkiye ile anlaşmaya varmak üzere olduğunu açıklarken Bakan Pekcan fabrikanın yerinin belli olduğunu açıkladı. Volkswagen fabrikası nereye kurulacak?

Alman devi Volkswagen ile Türkiye arasındaki görüşmeler tüm hızı ile sürerken Bakan Pekcan anlaşmanın tüm şartlarının belirlendiğini ve fabrikanın yerinin dahi belli olduğunu açıkladı. 

Otomotiv Sektörü Türkiye’yi Tercih Ediyor! 

Gerek konumu, gerek ulaşım ağının gelişmesi gerekse de ucuz kaliteli iş gücü gibi pek çok faktör ünlü otomotiv markalarının üretim üslerini Türkiye’de kurmalarına neden oluyor.  Alman devi Volkswagen tarafından açılacak olan yeni fabrika için görüşmeler sürerken Bakan Pekcan kritik bir açıklamada bulundu. 

Yeni Açılacak Volkswagen Araba Fabrikasının Yeri Belli! 

Özel bir televizyon programının canlı yayınına katılan Bakan Ruhsar Pekcan karşılıklı görüşmelerin sürdüğünü ve anlaşmaya çok yakın olduklarını belirterek “Alman Ticaret Bakanı finale yaklaşıldığını söylüyor. Bakanlar lehimize karar verdiğini söylüyor. Fabrikanın yeri belli” dedi. Fabrikanın büyük bir ihtimalle Manisa’ya kurulması beklenirken Almanya’nın Bulgaristan ile Türkiye arasında kaldığı, ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından konu hakkında yoğun ısrarlar sonucu kararın Türkiye lehine olacağı iddia ediliyor. 

Emisyon skandalı sonrasında kendisini yeniden toplayan Volkswagen Türkiye’de daha önce de farklı markalarla çok sayıda yatırımda bulunmuştu. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments