Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerAntalya Deprem Master Planı Hazırlıkları Devam Ediyor

Antalya Deprem Master Planı Hazırlıkları Devam Ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde Deprem Master Planı hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, düzenlenen toplantı ile çalışmaların detayları ele alındı. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek başkanlığında düzenlenen toplantıda, Deprem Master Planı ile ilgili olarak, Kent Estetiği Daire Başkanlığı Deprem Risk Yönetimi Şube Müdürlüğü Birim Sorumlusu İnşaat Mühendisi Ecehan Ocak, sunum yaptı. 

Deprem Master Planı ile ilgili çalışmaların iki ay önce başladığını bildiren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Deprem Master Planı’nı, Antalya’nın 19 ilçe ile birlikte deprem gerçeğini dikkate alarak; kentimizin depreme karşı güvenli hale getirilmesi için yapılması gereken tüm çalışmaları içerecek şekilde hazırlayacağız. Kentimiz için deprem ile ilgili kısa, orta ve uzun vadede alınacak tüm tedbir, karar ve uygulamaları belirleyeceğiz. Yeniden yapılandırma, yeni ve uygun yapı alanları belirleme, kamusal mekan ve altyapı tesislerini de bu çerçevede değerlendireceğiz. Kentimizin depreme karşı dayanıklı hale gelmesi için ihtiyaç duyulan uygulamalara dair stratejileri belirlerken; tüm tarafların teknik, mali, sosyal, idari ve hukuki haklarını koruyarak görev ve sorumluluklarını geliştireceğiz. Deprem Master Planı’nın her aşamasında; o kısım ile ilgili ve gerekli kurum, kuruluş, STK ve vatandaşlarımızla birlikte çalışacağız.”dedi. 

Planın farklı yönleri olan tüm kuruluş ve şahısların katılımının olduğu ve pek çok aşamasının bulunduğunu söyleyen Başkan Böcek, Valiliğimiz başkanlığında AFAD tarafından hazırlanan İl Afet Risk Azaltma Planı-İRAP’ta da Büyükşehir Belediyemizin koordinasyonunda ilgili tüm kurum-kuruluşlar, görevleri ve süreçler belirlenmiştir. Buna göre 31.12.2025’te tamamlanması gereken Deprem Master Planı’nı gerçekleştirebilmek için tüm paydaşların belirlenecek ilkelerde birleşmesi gerekmektedir.” şeklinde konuştu. 

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments