Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriAntalya Şehir Hastanesi İçin İlk Kazma Vuruldu!

Antalya Şehir Hastanesi İçin İlk Kazma Vuruldu!

Sağlık Bakanlığı tarafından projelendirilen ve ihale süreçleri tamamlanarak yer teslim sözleşmesi imzalanan Antalya Şehir Hastanesi’ne ilk kazma vuruldu. Sağlık Bakanlığı tarafından Kepez ilçesinde 372 bin metrekare arazi üzerine yapacağı 1078 yatak kapasiteli Antalya Şehir Hastanesi inşaatı çalışmaları başladı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şehir hastanesi yatırımının ilçeye ciddi bir değer kazandıracağını söyledi.

Yüklenici firma, Kepez ilçesi Göçerler Mahallesi’nde 372 bin metrekare arazi üzerinde yükselecek olan şehir hastanesinin inşaat çalışmalarına başladı.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şehir hastanesinin yapımının başlamasıyla ilçeye sağlık alanında dev bir yatırımı daha kazandırmış olacak. Arazi tahsisi yaparak ve sağlık tesisi alanlarının mülkiyet ve imara ilişkin sorunlarını çözerek Kepez Devlet Hastanesi ile Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nin ilçesine yapılmasını sağlayan Tütüncü, şehir hastanesi yatırımının da ilçeye gelmesi için büyük emek harcadı. Başkan Tütüncü, Göçerler Mahallesi Masa Dağı bölgesinde, 372 bin metrekare büyüklüğündeki Hazine arazisinin mülkiyet ve imara ilişkin sorunlarını çözerek, Sağlık Bakanlığı’nın, şehir hastanesi yatırımını Kepez ilçesine yapmasının önünü açtı.

Sağlık Bakanlığı, Tütüncü’nün 2014 yılında müjdesini verdiği Antalya Şehir Hastanesi’nin yapım ihalesini 29 Aralık 2020’de gerçekleştirdi. Kepez Belediyesi, ilçenin kalkınma sürecine ciddi bir ivme kazandıracak olan şehir hastanesinin etrafındaki tüm imar yollarını açtı. Hastaneye, şehrin dört bir yanından ulaşım için bölgede 8 bin metre yol inşa etti.

Şehir hastanesinin, Kepez’e ciddi bir değer kazandıracağını söyleyen Başkan Hakan Tütüncü, “Antalya Şehir Hastanesi, hemşehrilerimize, Kepez’imize iyi gelecek bir yatırım oldu. Özel hastaneleri, 388 yatak kapasiteli devlet hastanesi, Antalya Ağız ve Diş Hastanesi ve Belediye Tıp Merkezi ile Antalya’nın sağlık üssü olan Kepez, çok önemli bir sağlık yatırımına daha kavuşmuş oldu. Antalya Şehir Hastanesi, Antalya’mıza, Kepez’imize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yatırım maliyeti yaklaşık 1 milyar TL olan Antalya Şehir Hastanesi’nin özellikleri şu şekilde olacak:

155 yatak genel, 92 yatak çocuk, 91 yatak ortopedi/nöroloji, 100 yatak kadın doğum, 100 yatak KVC, 100 yatak onkoloji, 30 yatak FTR ve 20 yatak psikiyatri olmak üzere 688 akut yatak sayısı. Yoğun bakım 246 (yeni doğan ve yetişkin yoğun bakım toplam), diyaliz 20, iyotlu tedavi 8, palyatif 48, yanık klinik 10, enfeksiyon hastalıkları 18, mahkum 10 ile birlikte toplam yatak kapasitesi 1048 olacak. Hastanede 39 ameliyathane, 301 poliklinik odası, 16 doğum salonu, 2 LINAC cihazı, 13 röntgen cihazı, 3 MR, 3 BT, 3 Anjio, 1 PET-CT, 2 SPECT-CT ile hizmet vermesi planlanıyor. 43 bin 783 metrekarelik oturma alanı olan hastane binası, medikal alanı 201 bin 820 metrekare, acil servis alanı 10 bin 900 metrekare planlanmış olup, 52 bin 320 metrekare açık otopark alanı, 30 bin 380 metrekare kapalı otopark alanıyla birlikte toplam 282 bin 357 metrekarelik kapalı alana sahip olacak.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments