Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerAntalya Şehir Hastanesi İnşaatında Son Durum

Antalya Şehir Hastanesi İnşaatında Son Durum

Kepez ilçesine konumlandırılan Antalya Şehir Hastanesi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Mart 2021’de inşaat çalışmalarına başlanan Şehir Hastanesi 373 bin metrekare alanda yükseliyor. 

İnşaat çalışmalarının özveriyle devam ettiği Antalya Şehir Hastanesi çalışmaları 373 bin metrekarelik alanda yapılıyor. Çalışmaların yüzde 50 oranda tamamlandığı Antalya Şehir Hastanesi 2023 yılında hizmete açılacak. Hastane hakkında bilgi veren İl Sağlık Müdürü Op. Dr. İsmail Başıbüyük, ‘’Antalya turizmin başkenti ama biz bunu güçlü sağlık altyapımızla birleştirip sağlık turizminin de başkenti haline getirmeyi hedefliyoruz. Şehir hastanesi de bu noktada bizim için biçilmiş bir kaftan olacak.” açıklamalarında bulundu.

Sağlık turizminde önemli bir rol oynaması beklenen Antalya Şehir Hastanesi, toplam bin 48 yatak kapasitesine sahip olarak planlansa da ihtiyaç halinde bin 750 yatak kapasitesine de ulaşabilecek. Kentin yatak kapasitesinin yarısını oluşturacak olan hastane, günlük 30 bin hastayı ağırlayabilecek. Şehir Hastanesi’nin vizyon projelerden biri olduğunu söyleyen İsmail Başıbüyük, ‘’Şu an şehir hastanemizin fiziki gerçekleşme oranı yüzde 50 civarında. Bin 48 yatak tekli planlandı. Fakat bunun altyapısını 2’li planladık. Her odada istenildiği zaman 2 kişinin yatabileceği şekilde altyapı mevcut. Bu haliyle yatak kapasitesi bin 750’ye çıkıyor. Pandemiyle birlikte yatak kapasitesinin ne kadar önemli olduğunu gördük.” dedi. 

Hastanenin 20. kamu hastanesi olma özelliği olduğunun altını çizen İl Sağlık Müdürü Başıbüyük hastane kapasitesi hakkında, ‘’Şehir hastanesinde verilen hizmetlerin kalitesini 1 değil, 3-4 tık yukarıya taşıyacak bir hizmet kalitesiyle planlandı. Tamamen akıllı bir hastane projesi. İlimize yurtdışından gelip tedavi olmak isteyenler, hem turizmi hem sağlık hizmetini beraber almak isteyenler için bu hizmetin verilebileceği ideal hastanelerden biri olacak.” sözlerini kullandı. 

Antalya Şehir Hastanesi’nin sağlık turizmine katkılarının büyük olacağını belirten İsmail Başıbüyük, ‘’Bu sadece bizim vatandaşımıza değil yurtdışından gelecek olan hem turistin sağlığı noktasında hem de sağlık turizmi noktasında hizmet almak isteyenler için ideal bir nokta. Arkası orman arazisi, ön tarafına bakınca denizi çok rahat görebilen ve yüksek kalitede hizmet sağlayabilen bir alan. Antalya geçen yıl 9 milyonun üzerinde turisti ağırlayan bir nokta. Buraya gelenlerin bir şekilde sağlık hizmeti alması gerektiği bir yer. Antalya turizmin başkenti ama biz bunu güçlü sağlık altyapımızla birleştirip sağlık turizminin de başkenti haline getirmeyi hedefliyoruz. Şehir hastanesi de bu noktada bizim için biçilmiş bir kaftan olacak.” dedi.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments