“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriAntalya'da Bitcoin BTC ile 1.25 Milyon Dolarlık Ev Satışı Yapıldı

Antalya’da Bitcoin BTC ile 1.25 Milyon Dolarlık Ev Satışı Yapıldı

Kripto para birimi olan Bitcoin BTC emlak piyasasına girdi. Emlak Şirketi olan Antalya Holmes Bitcoin BTC kullanımı ile ev satışı yaptığını duyurdu. Bitcoin ile yapılan satışın değeri ise 1.25 milyon dolar olduğu açıklandı.

Dijital para birimleri hayatın her alanına girmeye devam ediyor. Bu kapsamda gelen son haber kripto para biriminin yeni bir alanda kullanılması oldu. 

Kripto para dünyasının zirvesinde yer alan Bitcoin BTC emlak piyasasına giriş yaptı. Antalya’da değeri 1.25 milyon dolar olan bir evin satışında Bitcoin kullanıldı.

BİTCOİN BTC İLE EV SATIŞI BAŞLADI

Türk emlak şirketi Antalya Holmes geçtiğimiz yıl içerisinde yapmış olduğu açıklamasında ev satışlarında Bitcoin kullanımı yapacağını bildirmişti. Kripto para birimleri ödeme kabul eden şirket Haziran 2020 döneminde kripto para birimi ile ilk satışını gerçekleştirmiş oldu. Şirket daha önceden yaptığı açıklamasında Bitcoin dışında BitcoinCash (BCH), XRP, Litecoin (LTC), Tether USD (USDT), Ethereum (ETH) ve Stellar Lumens’i (XLM)  ile de ödeme kabul edeceğini bildirmişti. 

Antalya Holmes yapılan satışa dair açıklamasında koronavirüs salgını ve pandemi sürecinin emlak şirketlerini farklı çözümlere ittiğini duyurdu. Bu kapsamda kripto para birimleri satışların dışında, evleri müşterilerine gösterebilmek için drone kullanımı yapıldığını, online satış görüşmelerinin hız kazandığını duyurdu. 

Dünyada da Kullanılıyor

Kripto para birimleri dünya da emlak sektöründe kullanılmakta. Özellikle çok yüksek tutarlı para transferleri yerine kullanılan kripto paralar, ev alımlarında tercih ediliyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments