Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerKültürel HaberlerArnavutköy'e Bisiklet Yolu İnşa Edilecek

Arnavutköy’e Bisiklet Yolu İnşa Edilecek

Arnavutköy Belediyesi tarafından proje çalışması tamamlanan Hadımköy Toplu Konut Bölgesi Prestij Cadde ve Meydan Düzenleme çalışması, Arnavutköy Belediye Başkan Yardımcısı Hamdi Demirhan tarafından yapılan sunum ile vatandaşlara tanıtıldı. Proje kapsamında Arnavutköy’e inşa edilecek bisiklet yolu projesi hakkında da bilgiler paylaştı.

Hadımköy Toplu Konut Bölgesi Prestij Cadde ve Meydan Düzenleme çalışmasıyla beraber inşa edilecek olan bisiklet yolu 3 kilometre uzunluğunda ve 1 buçuk metre genişliğinde olacak ve tamamen bisiklet sürücülerine ait olacak. Bisiklet sürücülerinin güvenliği için yol; araç yolundan ve yaya yolundan ayrılacak.

Arnavutköy’ün ikinci büyük mahallesinde yapılacak düzenlemeler ile 2.500 m² yeni meydan alanı inşa edilecek. Toplu konut bölgesine kazandırılacak meydan içerisinde ise modern kent mobilyaları, dinlenme ve gezinti alanları, kum havuzu, çocuk oyun alanları, büfe, çay evi ve yöresel ürün satış alanları yer alacak. Ayrıca Hadımköy’e kazandırılacak prestij caddesiyle beraber 27.628 m² kaldırım alanı yenilenirken, 300 araçlık otopark alanı da yapılacak.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments