Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriArnavutluk Başbakanı Edi Rama'dan Türkiye Tarafından İnşa Edilecek Konutlara Övgü!

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’dan Türkiye Tarafından İnşa Edilecek Konutlara Övgü!

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Arnavutluk Yeniden İnşa Bakanı Arben Ahmetaj ve Kurbin Belediye Başkanı Majlinda Cara ile Kurbin’e bağlı Laç bölgesinde depremzedeler için inşa edilecek olan konutların inşa edileceği alanı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre, çalışmaların denetimi esnasında proje hakkında açıklamalar yapan Rama, “Kardeşlerimiz burada standardı belirledi. Bu standardı tüm binalarda korumalıyız.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 500 konut talimatı
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk’ta 26 Kasım 2019 tarihinde yaşanan depremin hemen ardından depremzedeler için 500 konut inşası talimatı vermiş, Türkiye Cumhuriyeti Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Arnavutluk Yeniden İnşa Devlet Bakanlığı arasında afet sonrası konut yapım alanında iş birliği için protokol imzalanmıştı.

Proje, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşa ediliyor.

Diğer bir yandan, Laç bölgesinde Türkiye’nin konut projesine ek olarak yeni hastane, belediye binası ve spor tesisleri gibi diğer projelerin de yapımı devam ediyor.

Arnavutluk’taki 6,3 büyüklüğündeki depremde 51 kişi yaşamını yitirmiş, 900’den fazla kişi yaralanmıştı. Yaklaşık olarak 17 bin kişinin evlerini terk etmesine neden olan depremden 202 bin 291 kişi etkilenmişti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments