Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriArnavutluk'a Hastane İnşa Edilecek

Arnavutluk’a Hastane İnşa Edilecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Rama, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı gerçekleştirdiler.

Arnavutluk’un dost ve kardeş bir ülke olduğunu dile getiren Erdoğan, Türkiye ve Arnavutluk’un asırlar boyunca birlikte yaşamış, birlikte mücadele etmiş, tarihe silinmez izler bırakmış iki kardeş ülke olduğunu söyledi. Asırlara uzanan ortak tarihin izlerini, edebiyattan sanata, düşünce hayatından mimariye kadar uzanan geniş bir alanda görmenin mümkün olduğunu dile getiren Erdoğan, bugün Elbasan’dan Korça’ya, İşkodra’dan Vlore’ya kadar Arnavutluk’un her köşesinde ortak tarih ve kültüre ait birçok izler görülebileceğini belirtti.

Arnavutluk’a inşa edilecek olan hastaneyle beraber burada artık sıkıntı yaşanmayacağına değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanlığının, geçici bir süre Türkiye’den doktor, hemşire ve sağlık memuru gibi sağlık elemanlarını da göndereceğini ve Türklerin, Arnavutluk’taki sağlık ekibine öğreticilik yapacağını söyledi.

Arnavutluk’ta inşa edilecek olan hastaneyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Böylece çok kısa bir zamanda Arnavutluk bu hastaneyi inşallah kendi halkına kazandırmış olacak, bunu çok önemsiyoruz.” diye konuştu.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments