Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriElazığ'da Binlerce Yeni Konut İnşa Ediliyor

Elazığ’da Binlerce Yeni Konut İnşa Ediliyor

Elazığ’da geçen sene meydana gelen depremin ardından devletin tüm kurumlarının seferberliğiyle vatandaşların yaraları sarılmaya devam ediyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen konutların yapımı hızla devam ediyor.

Evleri yıkılan ve hasar görenler için inşa edilen geçici konteyner kentlere yerleştirilen depremzedeler için, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un koordinesinde yapılan 20 bin 118 konutun yüzde 40’ı tamamlandı.

İnşaatı biten 8 bin konuttan hak sahipleri belirlenen 2 bin 517 konut için kura çekimi yapılırken depremin hemen ardından acil konut ihtiyacı olan vatandaşlara Cumhuriyet ve Bizmişen Mahallesi’nde teslim edilen 312 rezerv konutla birlikte toplam 1907 konut teslim edildi.

Kırsaldaki depremzedeler için TOKİ, Baskil, Sivrice ve Maden ilçeleri ile merkeze bağlı toplam 300 köyde 4 etap şeklinde ihalesi yapılan ve yüzde 20’sinin inşası tamamlanma noktasına gelen 1015 çelik konstrüksiyon konut projesi uyguladı.

Depremin vurduğu şehirde hasar gören okulların yerine Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde hayırsever firmaların katkılarıyla 11 okul, devlet eliyle ise yaklaşık 150 milyon liralık yatırımla merkez ve ilçelerde 24 okulun inşaatı tüm hızıyla devam ediyor.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments