Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriArtaş Grubu'ndan Erciyes'e 5 Yıldızlı Otel Yatırımı

Artaş Grubu’ndan Erciyes’e 5 Yıldızlı Otel Yatırımı

Artaş İnşaat, Erciyes Kayak Merkezi’nde 5 yıldızlı otel yatırımına imza attı.


Erciyes Kayak Merkezi’ne otel yatırımı. Artaş İnşaat tarafından hayata geçirilen ve Radisson markasının ilk kayak oteli olma özelliğini taşıyan Radisson Blu Mount Erciyes Oteli 10 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak kayakseverlerin hizmetine sunuldu.


Otelin basın lansmanında konuşma yapan Artaş Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Serhan Çetinsaya, Türk turizmine hizmet etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Türk turizmine hizmet etmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Çetinsaya, “Kayseri turizmi için en önemli ihtiyaçlardan birisi de dağ bölgesinde günübirlik alan eksikliği idi. Bizler bu oteli Türk turizmine kazandırarak buradaki eksiği kapatmış olduk. Radisson Blu Mount Erciyes’in toplam büyüklüğü 14 bin metrekare, fakat bu alanın 3 bin metrekarelik alanı otel olarak kullanılacak. Kalan 11 bin metrekarelik kısım ise günübirlik alan olarak misafirlerimizin hizmetine sunuyoruz. Turizm yatırımımız olan olan Radisson Blu Mount Erciyes; Ülkemize, bölgemize ve ilimize hayırlı olsun. Bu vesile ile kayak sporu tutkunlarını da Erciyes’e bekliyoruz” dedi.


2 bin 200 metre irtifada konumlanan Radisson Blu Mount Erciyes, açık havuzunda misafirlerine sıcak havuz keyfi sunuyor. Radisson Blu Mount Erciyes, bu ayrıcalığı ile Türkiye’de tek olma özelliğini taşıyor. 13 milyon dolarlık bir yatırım ile Kayseri turizmine kazandırılan Radisson Blu Mount Erciyes, 16’sı süit olmak üzere 60 oda ve 170 yatak kapasitesine sahip.İki ayrı restorantı, bir lounge, spor salonu, spa ve yüzme havuzlarıyla misafirlere mükemmel bir deneyim yaşatmayı amaçlayan otel, aynı anda 400 kişiye kadar hizmet verebilecek son derece şık ve zarif restoranlara sahip. Misafirler kayakla doğrudan ulaşılabilecekleri açık restoranda rafine lezzetlerin keyfine Erciyes manzarası eşliğinde varabilecek.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments