Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerYatırım HaberleriJantsa Jant'tan 32 Milyon Dolarlık Fabrika Yatırımı

Jantsa Jant’tan 32 Milyon Dolarlık Fabrika Yatırımı

Ürettiği jantları 80 ülkeye ihraç eden Jantsa Jant, tarımsal ve endüstriyel iş makinelerine yönelik üretim için yeni bir fabrika yatırımı yapmaya hazırlanıyor.

Jantsa Jant’tan 32 milyon dolarlık yeni fabrika yatırımı. Aydın’da faaliyet gösteren ve ürettiği jantları 80 ülkeye ihraç eden firma, tarımsal ve endüstriyel iş makinelerine yönelik üretim için 32 milyon dolarlık yeni yatırım yapacak.


Efeler ilçesindeki Umurlu Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Jantsa Jant’ın Genel Müdürü Ercan Çerçioğlu, geçen yıla oranla satışlarında ciddi oranda artış yaşandığını belirtti. Yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla dünya tedarik zincirindeki kırılmaların kendilerine pozitif yönde yansıdığını kaydeden Çerçioğlu, önceki yıla oranla cirolarını yüzde 60 artırdıklarını söyledi. Bu dönemde fırsatları iyi değerlendirdiklerini dile getiren Çerçioğlu, ülkemizin lojistik avantajının siparişlerin artmasında etken olduğunu söyledi. Süreci de iyi yönettiklerinin altını çizen Çerçioğlu, teslimatlarda gecikme olmadığını, bu istikrarı 2022 yılında da devam ettireceklerini düşündüğünü dile getirdi.

Yurt dışında yeni müşteriler kazandıklarını söyleyen Çerçioğlu, bundan dolayı yeni yatırım kararı aldıklarını anlattı. Germencik ilçesinde Ortaklar Organize Sanayi Bölgesi’nde 47 bin metrekarelik arsa alımıyla sıfırdan yeni bir yatırım planının hazır olduğunu anlatan Çerçioğlu, “Bu tesis tarımsal makine ve endüstriyel iş makineleri jantları alanında üretim yapacak. Buradaki fabrikamızın yarısı kadar bir kapasiteyi üretecek. Bu da yaklaşık 1 milyon janta tekabül ediyor. Önümüzdeki aylarda inşaat başlayacak, hedefimiz 2023’ün ilk çeyreğinde üretime başlamak. Yaklaşık 32 milyon dolar civarında bir yatırım yapılacak. 150 işçiyle başlayıp zaman içerisinde 500 işçiye çıkabilecek bir yatırım” dedi.


“Şu anda müşterilerimiz kalite ve lojistik süresi nedeniyle artık Çin’den ürün almak istemiyor. Vakit kaybetmememiz lazım. Bu yatırım için bizce tam zamanı” diyen Çerçioğlu, ihracata önem verdiklerini vurguladı.


80 ülkeye ihracat yaptıklarını, sektörün lider firmalarıyla çalıştıklarını ifade eden Çerçioğlu, şunları kaydetti:”Hemen hemen tüm kıtalara jant sevkiyatımız var. Ağırlıklı yani yüzde 50’ye yakını AB ülkeleri. Ülkemiz ekonomisinin ihracat yoluyla iyiye gideceğine, ülkemizin refahının, zenginliğinin ihracat yoluyla artacağına inanan sanayicilerdeniz. Bu yüzden de ürettiğimizin yüzde 80’ini ihraç ediyoruz. Bunu bir milli görev gibi de görüyoruz. Yurt içinin de ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Hedefimiz mümkün olduğu kadar ihraç etmek. Dolayısıyla bu yatırımı zamanında yapıyoruz. Geç kalsaydık başka tedarikçiler devreye girecekti. Yeni fabrikamız devreye girene kadar ana fabrikamızdan ihtiyaçları karşılayacağız.”

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments