“yr-kurban-bayramı-banner”
Ana SayfaHaberlerEkonomi HaberleriAstaldi Yavuz Sultan Selim Köprüsü Hisseleri İçin Devir Başvurusu Yaptı!

Astaldi Yavuz Sultan Selim Köprüsü Hisseleri İçin Devir Başvurusu Yaptı!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ortakları arasında yer alan Astaldi uzun süredir gündemde olan hisse satışı için Rekabet Kurulu’na başvuruda bulundu. Detaylar haberimizde…

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün italyan ortağı Astaldi uzun süredir yaşaşdığı maddi sorunlar nedeni ile planladığı hisse devrini gerçekleştiriyor. 

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün Yüzde 33’lük Hissesini Elinde Bulunduruyor

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yüzde 33’lük hissesini elinde bulunduran Astaldi hatırlanacağı üzere 2018 yılının Eylül ayında yaşadığı maddi kriz nedeni ile konkordato ilan etmişti. 

Son derece zorlu bir dönemden geçen şirket acil olarak hisse satışı yapmak için işlemlere başlamış ve konu hakkında Çinli bir konsorsiyum ile görüşmelere başlamıştı. 

Aradan geçen uzun sürenin ardından Astaldi S.P.A. tarafından Rekabet Kurulu’na IC İçtaş İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ‘ye Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ndeki hisselerinin devri için başvuruda bulundu. 

Rekabet Kurumu internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuru ile  ICA IC İçtaş Astaldi Üçüncü Boğaz Kuzey Köprüsü ve Marmara Otoyolu Yatırım ve İşletme AŞ, IC İçtaş Astaldi ICA İnşaat AŞ ICA Astaldi-IC İçtaş WHSD İnşaat AŞ ve ICA İçtaş-Astaldi adi ortaklığındaki hisselerinin, IC İçtaş İnşaat San. ve Tic. AŞ tarafından devralma işlemi başvurusu yapıldığı ilan edildi. 

Geçmiş dönemde İtalya’nın en büyük ikinci inşaat şirketi olarak kabul edilen Astaldi Türk Lirasında yaşanan hızlı değer kaybı sonrasında nakit sıkıntısına düşmüş ve sahip olduğu hisseleri elden çıkarmaya çalışmıştı. Ancak verilen teklifleri düşük bulan şirket hisseleri satmak yerine konkordato ilan etmişti.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments