“yapigundem-yeni-banner-1.jpeg”
Ana SayfaHaberlerİşte 3D Yazıcılı ile Yapılan Dünyanın En Büyük Binası!

İşte 3D Yazıcılı ile Yapılan Dünyanın En Büyük Binası!

3 boyutlu yazıcıların hayatımıza girmesi ile birlikte birçok sektör bu konuda çalışmalara başladı. İnşaat sektöründe denemeler yapan bir şirket, 3D yazıcı ile yapılan bina tanıtımı ile dikkat çekti.

Dünyanın En Büyüğü: 3D Yazıcı ile Yapılan Bina!

Günümüz teknolojisi ile inşaat işleri kolaylaşmaya devam ediyor. 3D baskı yöntemi ile sıfırdan araç yapan şirkete inşaat sektöründe rakip çıktı.

Robotik inşaat şirketi Apis Cor, 3D yazıcı ile iki katlı ofis inşa etti. 9,5 metre yükseklik ve 640 metre kare alana sahip olan ofis birçok kişi tarafından ilgiyle karşılandı.

Yapılan işlemlerin sıcaklık ve nem şartlarına dayanıklı olduğunu göstermek için açık havada gerçekleştirildi. Apis Cor’un 3D baskı makinesi, farklı bölümleri inşa edebilmesi için şantiye içerisinde vinç ile hareket ettirildi.

3D yazıcı ile dünyanın en büyük binası inşa edildi

Bina geleneksel temeller üzerine oturtularak oluşturuldu. Sütunlar için 3D baskı makinesi kullanılırken, yapı inşaat demiri ile desteklendi. Tüm yapı için sadece 1 cihaza ihtiyaç duyduklarını belirten yetkililer, inşaat sektörünün bu tarz teknolojiler ile daha da ileri gidebileceğinin altını çizdi.

Şirket, zeminleri döküm levhalar ile oluşturdu. İnşaat işlemleri bittikten sonra kapı ve pencereler takıldı. Şimdilik sadece beton işlemleri yapabilen cihazın ileride geliştirilerek tamamen insan gücünü bitirmesi bekleniyor.


RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments