“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerAtatürk Orman Çiftliği Yeniden Kuruluyor! Park Alanları Birleştirilerek Yeni AOÇ İnşa Edilecek!

Atatürk Orman Çiftliği Yeniden Kuruluyor! Park Alanları Birleştirilerek Yeni AOÇ İnşa Edilecek!

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen yapılan imar değişiklikleri ile giderek yok olan Atatürk Orman Çiftliği’nin yenisini kuracaklarını duyurdu. Detaylar haberimizde…

Atatürk Orman Çiftliği son 20 yıllık dönemde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Kütüphane, Cami ve ABD Büyükelçiliği projeleri ile arsa kaybı yaşamış ve küçük bir alanda sıkışmıştı. 

Konu hakkında açıklama yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen Çankaya Belediyesi ile Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin park alanlarının birleştirilerek AOÇ’nin yeniden kurulacağını duyurdu. 

Yeni AOÇ Kuruluyor! 

Sözcü Gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı tarafından yapılan habere göre Taşdelen yeni bir AOÇ kuracaklarının müjdesini verdi. Taşdelen yapmış olduğu açıklamasında “Çankaya Belediye sınırları içindeki Kırkkonaklar ile Mamak arasındaki Bademlidere bölgesinde 750 dönüm tapulu bir park alanımız var. 750 dönüm üzerine ikinci bir Atatürk Orman Çiftliği kuracağız. Burada, sadece Çankayalıların değil Ankaralıların da kullanacakları yürüyüş, piknik, oyun, spor alanları olacak. Atatürk Orman Çiftliği’nden kaldırılan hayvanat bahçesinin yerine burada bir hayvanat bahçesi yer alacağı müthiş bir yeşil alan, rekreasyon alanı yapılacak. Buranın içinde çocuklarımız için Gök Bilim Merkezi’de olacak, doğal ürünlerin satıldığı çok güzel pazar alanlarımız da olacak” dedi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments