“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerİyi Bir Arsa Yatırımı Yapmak için Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus

İyi Bir Arsa Yatırımı Yapmak için Dikkat Edilmesi Gereken 5 Husus

Arsa alarak yatırım yapmak isteyen vatandaşların dikkat etmeleri gereken bazı noktalar bulunuyor. Bizlerde arsa yatırımı yapmak isteyecek vatandaşlar için bu noktaları araştırdık. İşte arsa yatırımına dair bilinmesi gerekenler:

Birikimini arsa yatırımı ile değerlendirmek isteyen vatandaşların göz önünde bulundurması gereken hususlar var.  Arsa yatırımı için adım atmadan önce iyice araştırılması gereken bu konulara ilişkin ise kapsamlı bir çalışma yaptık.

Arsa Alımlarında Dikkat Edilecek Hususlar

* Öncelikle arsa alımlarında, alacağınız arsayı belirlediyseniz mülkiyeti hakkında araştırma yapmanızda fayda var. Burada arsanın tek bir kişiye ait olduğu mu yoksa hisseli arsa mı sorularına yanıt bulmalısınız. Hisseli arsa satışlarında vatandaşlar bazı mağduriyetler yaşayabiliyorlar. 

* Arsa alımlarında en dikkat edilecek konulardan birisi de imar konusu. Arsa alımlarında önce yine almayı planladığınız arsanın imar izninin hangi alanda olduğunu, (ev, ticari alan, sosyal hizmet) iyi araştırmalısınız.

* Arsa alımlarında günümüz koşullarında en dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de zemin etüdü. Zemini sağlam olan, deprem riskini en aza indiren arsaların satış aşaması daha kolaydır. 

* Arsa alımlarında mağduriyet yaşanmaması adına dikkat edilecek konu başlıklarından birisi de, mülkiyet hakkının kısıtlanması. Yani alınacak arsanın üzerinde beyan, haciz, şerh, ipotek olup olmadığını öğrenmelisiniz. 

* Son olarak ise kısa bir bilgi verelim. Satın alacağınız tapunun ne olarak görüldüğü oldukça önem arz ediyor. Alacağınız gayrimenkulün tapusunda arsa yazıyorsa imarlı, tarla yazıyorsa imarsız yada tapusu alınmamış anlamına geliyor. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments