Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriAvcılar'da Kentsel Dönüşüm Tam Gaz Sürüyor!

Avcılar’da Kentsel Dönüşüm Tam Gaz Sürüyor!

İstanbul her geçen gün artan deprem riskine karşı kentsel dönüşüm ile hazırlanmaya devam ediyor. Bu kapsamda en riskli ilçeler arasında yer alan Avcılar ilçesinde de çalışmalar hız kazandı.

Konu hakkında açıklama yapan Avcılar Belediye Başkanı Av. Turan Hançerli önceliklerinin insan hayatı olduğunu belirterek kentsel dönüşüm çalışmalarına hız verdiklerini söyledi.

2 GÜNDE 15 RİSKLİ BİNA YIKIMI YAPILDI!

2020 yıl sonuna kadar 209 bina ve 2 bin 700 bağımsız bölümün yıkılmasının hedeflendiği Avcılar’da son 2 gün içerisinde 15 riskli bina yıkımı gerçekleştirildi. Başkan Hançerli’nin göreve geldikten sonra Hayat Kurtarma Hareketi adı verdiği Kentsel Dönüşüm çalışmalarında 2 günde 15 binanın yıkımı gerçekleşirken 12 binada ise kentsel yenileme çalışmalarına başlandığı duyuruldu.

Avcılar Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından açıklanan son rakamlara göre bugüne kadar 1069 binada 8 bin 977 bağımsız bölüm kentsel dönüşüm kapsamına alındı ve riskli binalarda yenileme çalışmaları başladı. Avcılar Belediye Başkanı Hançerli en önemli önceliklerinin hayat kurtarmak olduğunu belirterek iki günde 750 hayat kurtardıklarını dile getirdi.

Çalışmalar hız kesmeden devam ederken riskli yapı raporu alınan tüm binaların yıkılması ya da rapora göre yıkılmadan güçlendirme çalışmaları kapsamında depreme hazır hale getirilmesi amaçlanıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments