Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriMezitli’ye 350 Milyon Liralık Yeni Sanayi Sitesi!

Mezitli’ye 350 Milyon Liralık Yeni Sanayi Sitesi!

Mersin’in merkez Mezitli ilçesinde 350 milyon liralık yatırımla yeni bir sanayi sitesi inşa ediliyor. Milliyet’te yer alan habere göre; ilçeye yapılması planlanan yeni sanayi sitesine ilgi her geçen gün artıyor. Halihazırda şehrin içinde yer alan, görüntü ve ses kirliliğine neden olan tüm zanaatkar dükkanları şehrin dışarısında taşınacak. Taşımayla birlikte esnafın da işlerini daha rahat ve titiz yapmasına neden olacak. Yaklaşık 350 milyon liralık yatırımla hayata geçirilecek site, bölge için bir cazibe merkezi haline gelecek. Yakın zamanda yapımına başlanması beklenen projenin, maket üzerindeki gösterimi sürüyor.

AK Parti İl Başkanı Cesim Ercik ve il ve ilçe yöneticileri yaptıkları ziyaret sırasında projeyle ilgili Mezitli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Bünyamin Önel’den bilgi aldı. AK Parti İl Başkanı Ercik, ziyaret boyunca siteyle ilgili detaylı sorular sorup, görüşlerini açıkladı ve bu projenin şehre kazandırılması konunda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

AK Parti İl Başkanlığı’nca düzenlenen ziyaret sonrasında, Yapı Kooperatifi Başkanı Önel, projenin bölgeye nefes aldıracağından bahsederek “Gaziantep’te 7, Karaman’da 6 sanayi sitesi hizmet veriyor. Limanı, serbest bölgesi ile ekonominin en önemli kentlerinden biri olan Mersin daha 3’üncü sanayi sitesini yapıyor. Mersin’e 30-40 yıldır sanayi sitesi yapılmadı. Mersin’in sanayisinin gelişmesi, esnafının daha iyi iş yapabilmesi için daha çok sanayi sitesine ihtiyacımız var. Mezitli’de sona yaklaştığımız sanayi sitemizde, esnaf ve sanatkarımız, bina altlarında hizmet vermekten kurtulacak. Daha sağlıklı koşullarda üretim yapacak” açıklamasında bulundu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’a, destekleri için teşekkürlerini ileten Önel, “Mezitli, Mersinimiz’in çok güzel bir ilçesi, ilçenin şehir için önemi büyük. Ancak bazı eksikleri söz konusuydu. Bunlardan birisi de ilçenin içerisine dağılmış, sanayi yapısıydı. Bu sorun uzun yıllar devam etti. Ses ve görüntü kirliliğine sebep olurken, esnafın da işini yapmakta güçlük çekmesine sebebiyet verdi. Ancak artık bu sorunları konuşmak zorunda kalmayacağız. Meztili’de, Davultepe’de yaklaşık 350 milyon yatırımla yeni bir cazibe merkezi hayata geçiriliyor. Verdiği destekten dolayı Lütfi Elvan’a teşekkür ederiz. Onun desteğiyle Mersin için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments