“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriAydın Denizli Otoyol İhalesi Ulaştırma Bakanlığı Tarafından Ertelendi!

Aydın Denizli Otoyol İhalesi Ulaştırma Bakanlığı Tarafından Ertelendi!

Türkiye’nin en önemli ulaşım projeleri arasında yer alan Aydın Denizli Otoyolu için düzenlenecek olan ihale için erteleme kararı çıktı. 11 Haziran 2020 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kararı ile beraber ihalenin yeni tarihi de belirlenmiş oldu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından Resmi Gazete ile yayımlanan duyuru kapsamında bugün yapılması planlanan Aydın Denizli Otoyol ihalesi için erteleme kararı çıktı. 

İhale hakkında Bakanlık tarafından yapılan açıklamada korana virüs salgını nedeni ile ihale dosyalarının hazırlanması sürecinde sorunlar yaşanması neden olarak gösterildi ve ihalenin ertelendiği ilan edildi. 

AYDIN DENİZLİ OTOYOL PROJESİ İÇİN YENİ İHALE TARİHİ İLAN EDİLDİ! 

11 Haziran 2020 tarihli Resmi Gazete ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yayımlanan erteleme ilanı metninde Yap İşlet Devret yani YİD modeli ile yapılacak olan projenin 3 Temmuz 2020 tarihine ertelendiği ilan edildi. 

Normal koşullar altında ihale hakkında erteleme kararı çıkmasaydı projenin ihalesi bugün saat 10:30 itibari ile gerçekleştirilecekti. Ancak korana virüs salgını nedeni ile firmaların ihale sürecine gerektiği gibi hazırlanamadıklarını beyan etmeleri üzerine Ulaştırma Bakanlığı erteleme kararı almak zorunda kaldı. 

AYDIN DENİZLİ OTOYOL İHALESİ SON DURUM! 

Hatırlanacağı üzere Bakanlık 12 Mayıs 2020 tarihinde yapılması planlanan ihaleyi 9 Nisan 2020 tarihinde almış olduğu karar ile korana virüs salgını dönemine denk gelmesi gerekçesi ile bir kere daha ertelediğini duyurmuş ve 11 Haziran 2020 tarihini yeni ihale tarihi olarak açıklamıştı.  Süreçte 26 Mart 2019 tarihinde duyurulan projede aradan bir sene geçmesine rağmen halen henüz ihale aşamasına geçilemezken ihale aşamasının tamamlanmasının ardından dev ulaşım projesinin 3 sene içerisinde tamamlanarak hayata geçirilmesi planlanıyor.

RELATED ARTICLES
- Advertisment - “Yapi
“Samsun
“UNICERA
“isaf-banner

Most Popular

Recent Comments