Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBağcılar'a 15 Okul İnşa Edilecek!

Bağcılar’a 15 Okul İnşa Edilecek!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya yaptığı ziyaret kapsamında ilçedeki eğitime yönelik yatırımlar hakkında görüştü. Buna göre; İstanbul Valiliği, Bağcılar Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle kısa süre içerisinde Bağcılar’da ilkokul, ortaokul, lise ve spor okulu olmak üzere 15 yeni okul hizmete sunulacak.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Bağcılar Belediye Başkanlığı yeni hizmet binasına gelerek Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Başkan Çağırıcı, Vali Yerlikaya’yı makamında ağırladı. Ziyarette Bağcılar Kaymakamı Mustafa Elpan ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz da katıldı.

Yapılan toplantı kapsamında ilçedeki eğitime yönelik hizmet ve yatırımlar da istişare edildi. Başkan Çağırıcı, okullardan bilgi evlerine spor salonlarından yüzme havuzlarına kadar öğrencilere sunulan hizmetleri tek tek anlattı. Bilgilendirmenin ardından geleceğe yönelik projeler konuşuldu. Buna göre; İstanbul Valiliği, Bağcılar Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliğiyle ilçede 15 yeni okul inşa edilecek. İhale süreçlerinden sonra hayata geçirilecek olan 15 projenin içinde ilkokul, ortaokul, lise ve spor okulları yer alıyor.

Bağcılar Belediyesi’nin eğitime yönelik çalışmalarını takdir ettiğini söyleyen Yerlikaya, “Yeni dönemde yapılacak okullarla Bağcılar, eğitim kalitesini daha da yukarıya çıkaracak. Geleceğimiz adına çok güzel bir yatırım olacak” dedi. Bağcılar’da eğitimde en ideal seviyeye ulaşmak için hiçbir fedakarlıktan kaçmadıklarını söyleyen Çağırıcı, “Bizim hizmet sıralamamızda eğitim ve gençler ilk sırada geliyor. İlçemizde 118 resmi okul bulunuyor. Okullarımızın inşasından temizliğine boyamasına kadar her türlü ihtiyacıyla yakından ilgileniyoruz. Şu anda okullarımızın yüzde 70’inde tekli eğitime geçtik. İnşallah bu 15 okulun da yapılmasıyla birlikte yüzde yüz tekli eğitime geçeceğiz. Bağcılar, bu yatırımlarla eğitimde en iyi noktaya gelecek. Bu arada sayın valimizin ziyaretleri bizleri onurlandırdı. Nazik ziyaretleri için kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments