Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriSağlık Merkezi İçin İlk Adım!

Sağlık Merkezi İçin İlk Adım!

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Şile İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Şile Belediyesi işbirliği ile yapımına başlanan Ağva Sağlık Merkezi’nin temel atma töreni gerçekleşti.

Şile’de; “Hizmet Belediyeciliği” ile “Gönül Belediyeciliği” gibi iki değerli kavramı birleştiren Şile Belediyesi, insan hayatını her şeyin önünde tutarak ortaya koyduğu performansı, sağlık alanında yaptığı yatırımları artırarak sürdürmeye aralıksız devam ediyor. Vatandaşların talepleri doğrultusunda hizmetlerini aralıksız sürdüren Şile Belediyesi, proje ruhsat başvuruları tamamlandıktan sonra inşaatına başlanan Ağva Sağlık Merkezi için temel atma töreni vatandaşlar ve ilçe protokolünün de katılımıyla yapıldı.

Törende konuşan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Şile’de sağlık alanında yatırımların devam edeceğini ve sağlık hizmetlerini vatandaşın ayağına götürdüklerini belirterek, “Değerli Ağvalı Hemşerilerimiz, seçim ziyaretlerimiz esnasında Ağva’dan gelen taleplerden bir tanesi de Ağva’daki bu sağlık konusuydu. Bölge halkıyla gerçekleştirdiğimiz sohbetlerimizde, böyle bir söz verdik. Bugün burada yapımını başlattığımız bu projeyi Şile Kaymakamımız Sayın Mehmet Nebi Kaya ve Şile Devlet Hastanesi Başhekimimiz Sayın Dr. Ömer Akyol ile birlikte yürütüyoruz. Buradaki eksikliği de inşallah birlikte tamamlayacağız” dedi.

Önceki dönemlerde ifade edilen yoksunlukların başında Ağva’da öğlen dörtten sonra iğne bile yapılamadığını vurgulayan Başkan İlhan Ocaklı, “Gerek iğnesini dahi yaptıramayan, gerek serumunu taktıramayan vatandaşlar bizden bu konuda destek istediler. Biz de İlçe Sağlık Müdürlüğümüz, Devlet Hastanesi Başhekimimiz ve ilgili sağlık yetkililerimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde şu an mevcut hizmet veren Sağlık Ocağı’nda iyileştirme yaptık ve tamir ve tadilatları ile beraber orada 16:00’dan gece saat 24:00’e kadar sağlık hizmetlerinin verilebilmesini sağladık. 8 saatlik bir ek mesai daha ortaya koymak ve Ağva’da doktor, hemşire, görevli sağlık personeli arkadaşlarımızı bulundurmak suretiyle burada da hizmet vermeye başladık, hayırlı uğurlu olsun, Allah ziyade etsin. Rabbim bereketli kılsın” şeklinde konuştu.

Başkan İlhan Ocaklı, verilen hizmetlerin sürdürüleceğini belirterek, “Yaptıklarımız yetmez dedik ve işte burada görmüş olduğunuz Aile Sağlık Merkezi inşaatına temel atarak başladık. Bununla beraber hızlı bir süreçle, Allah’tan bir mani olmazsa inşallah bu inşaatı tamamlayacağız. Yaklaşık 235 metrekarelik bir alanda Ağva’ya güzel ve sağlıklı hizmetler vermeye devam edeceğiz. Başhekimimizle, Kaymakamımızla işbirliği içinde yaşadığımız salgın sorunlarının üstesinden geleceğiz. Ağva Sağlık Merkezi projemize yakın zaman içerisinde bir diş polikliniği eklenecek. Bu da ayrıca önemli başka bir sağlık hizmeti olarak hizmete girecek. Bu vesile ile pandemi sürecinde cansiperane bir şekilde çalışan tüm sağlık personelimizi verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum” dedi.

RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments