Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerGayrimenkul HaberleriBağcılar'a Deprem İzolatörlü Hastane Yapılacak

Bağcılar’a Deprem İzolatörlü Hastane Yapılacak

Sağlık Bakanlığı tarafından Bağcılar’a 300 yataklı kadın doğum ve çocuk hastanesi inşa edilecek. 2.5 yıl içerisinde bitirilmesi hedeflenen hastane, ameliyathaneden anne oteline kadar farklı birimleriyle bölgeye hizmet verecek. Güncel deprem yönetmeliğine göre tasarlanan binanın temelinde 196 adet sismik deprem izolatörü kullanılacak.

İstanbul’un en kalabalık ilçelerinden biri olan Bağcılar, son teknolojiyle donatılmış yeni bir hastaneye kavuşacak. Sağlık Bakanlığı tarafından ihalesi yapılan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin inşaatı başladı. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi yerleşkesine yapılacak bina hastane fonksiyonu olan 12 kattan oluşacak. Binanın zemininde ise 567 araçlık otopark ve deprem izolatör katı olacak. 196 adet izolatörün bulunacağı sismik izolasyon sistemi sayesinde hastane binası şiddetli depremlere karşı dayanıklı olacak.

Tam teşekküllü kadın doğum ve çocuk hastanesi olarak hizmet verecek olan sağlık tesisinde; 88’i tek kişilik olacak şekilde toplam 300 yatak, 6 ameliyathane, 7 anne oteli, 4 anne bebek uyum odası, 5 bebek bakım odası, 5 çocuk polikliniği, 26 çocuk muayene birimi, 3 çocuk yoğun bakım ünitesi, 4 çocuk müşahede alanı, gün ameliyathanesi, 16 kadın muayene birimi, 26 genel muayene birimi, bekleme salonu ve yemek alanları gibi ihtiyaca yönelik tüm mekanlar yer alacak.

Hastane inşaatı hakkında açıklamalarda bulunan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “İlçemize yapılan bu hastane nitelikli yatak kapasitesi ve sahip olduğu yüksek teknolojisiyle göz dolduruyor. Ayrıca burası hem bölgenin ihtiyacını karşılayacak hem de bu alandaki hizmet kalitesini yükseltecek. Şimdiden ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Bu sağlık tesislerini bizlere kazandıran Sağlık Bakanlığı’na da teşekkür ediyorum” dedi.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -A1 Capital Tüm Sermaye Piyasası İşlemlerinizde Yanınızda

Most Popular

Recent Comments