“Yapigundem
Ana SayfaHaberlerBakan Ersoy'dan Kanal Çeşme Açıklaması: Çeşme'yi Cannes Gibi Yapacağız!

Bakan Ersoy’dan Kanal Çeşme Açıklaması: Çeşme’yi Cannes Gibi Yapacağız!

Türkiye Kanal İstanbul tartışmalarına devam ederken gündeme bomba gibi düşen Kanal Çeşme projesi iddiaları hakkında Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açıklama yaptı. İşte Kanal Çeşme projesi ve Galataport hakkında yapılan açıklamalar…

Türkiye’nin gündemine bomba gibi düşen Kanal Çeşme projesi iddiası hakkında yanıt Turizm Bakanı Nuri Ersoy tarafından yapıldı.  Bakan Ersoy yapmış olduğu açıklamasında kendilerine gelen broşürü incelediklerini ve kesinlikle böyle bir projeye onay vermeyeceklerini duyurdu. 

Kanal Çeşme Projesi Yok, Çeşme Türkiye’nin Cannes’i Olacak! 

Hatay’ı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Nuri Ersoy basın mensuplarının Kanal Çeşme projesi hakkında yöneltmiş oldukları soruları da cevapları. Bakan Ersoy kendisinin de projeyi basın yolu ile öğrendiğini belirterek “Muhtemelen çizip, kapı kapı dolaşmışlar. Devletle alakası olmayan bir proje ve kesinlikle yanlış… Hiçbir zaman aklımıza kanal gelmedi, gelmez de… Ege’nin cazibesini artırmak için Çeşme ve Didim’i merkez olarak belirledik. Antalya’ya 40 defa gelen yabancılar var. Eğer farklı alternatifler sunmazsak, bir süre sonra onları kaybedeceğiz. Bu sebeple Çeşme’yi Cannes gibi yapacağız” açıklamasında bulundu. 

Çeşme Alaçatı ve Urla Arası Yeni Bir Turizm Cazibe Merkezi Olacak!

Kendilerinin Çeşme için farklı projeleri olduğunu belirten Bakan Ersoy Çeşme Alaçatı’dan başlayan projenin Urla’ya kadar uzanacağını, denize sıfır oteller yerine deniz ile arasında en az 100 metre mesafe olan oteller yapacaklarını ve Cannes benzeri bir turizm merkezi yaratmayı hedeflediklerini belitti. 

Galataport Projesinde İlk Gemi Nisan Ayında Yanaşacak!

İstanbul’un önemli projeleri arasında yer alan Galataport projesine de değinen Bakan Ersoy “Türkiye’nin turizm gelirlerini artıracak nitelikli projelerinden biri de Galataport… Nisan’da ilk gemi yanaşacak. Buraya gelecek turistler için özel bir güzergâh belirledik. ‘Beyoğlu Kültür Yolu’ dediğimiz bu güzergâhın ilk durağı Galata Kulesi olacak. Galata Mevlihanesi ve Narmanlı Han ile yolculuk sürecek. Ardından Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi misafirlerini karşılayacak. Sonra Emek Sineması ve Atlas Pasajı’na geçilecek, son durak da Atatürk Kültür Merkezi olacak. Galata Kulesi’nin işletmesini devralacağız, bir düzenleme yapacağız” dedi. 

RELATED ARTICLES
- Advertisment -“UNICERA
“isaf-banner
“(400x400)Tr.gif

Most Popular

Recent Comments