Ana SayfaHaberlerUlaştırma HaberleriBakan Karaismailoğlu: ‘’2023’te Büyük Projeler Tamamlayacağız’’

Bakan Karaismailoğlu: ‘’2023’te Büyük Projeler Tamamlayacağız’’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Altunizade-Çamlıca Camii Metro Şantiyesini ziyaret ederek gelişmeler hakkında bilgi verdi. 

İnşaat çalışmalarını yakından takip eden Bakan Karaismailoğlu, “2023 yılı çok büyük projeleri tamamlayıp milletimize kazandırdığımız bir sene olacak.” dedi.

Bakan Adil Karaismailoğlu, 2024 yılının ilk yarısında bitirilmesi planlanan Altunizade-Ferah Mahallesi-Çamlıca Camii-Bosna Bulvarı metro şantiyesini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. 2023 yılı içerisinde hizmete açılması planlanan metro hatları hakkında konuşan Bakan, “İstanbul’u Avrupa’nın ve dünyanın en gelişmiş ulaşım alt yapısına sahip şehirlerinden biri yapmak için baştan başa modern raylı sistem ağlarıyla donatıyoruz Çamlıca tepesine ve yoğun yerleşimli Kısıklı, Ferah, Mehmet Akif Ersoy ve Yavuztürk mahallelerine hizmet verecek.Proje kapsamında toplam 4 bin 615 metre tünel imalatı yapılacak. Bugüne kadar aralıksız çalışmalarla günde ortalama 10 metre tünel açarak yüzde 36 seviyesinde ilerleme kaydettik. 

İstasyonlarda bulunan toplam 542 adet fore kazık imalatının da 412’sini tamamlayarak ilerleme seviyesini yüzde 76’ya yükselttik. İlk olarak, imalat süreçlerini tamamladığımız, sinyalizasyon testleri devam eden 32 km uzunluğundaki Kâğıthane-İstanbul Havalimanı metro hattının bu ay açılışını gerçekleştireceğiz. Ardından Başakşehir, Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Kayaşehir metro hattını, sonrasında ise; Gayrettepe-Kâğıthane metro hattı, Kazlıçeşme-Sirkeci raylı sistem ve yaya odaklı yeni nesil ulaşım projesini Bakırköy-Kirazlı metro hattı projelerini de tamamlayıp İstanbulluların hizmetine sunacağız.” açıklamalarında bulundu. 

İstanbul’daki tüm metro projelerini ve detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES

Most Popular

Recent Comments