Yapıradar Satın Alma Talepleri ve Projeler
Ana SayfaHaberlerBakan Karaismailoğlu: ‘’Trabzon Şehir Hastanesi’nde 762 Sismik İzolatör Kullanıldı’’

Bakan Karaismailoğlu: ‘’Trabzon Şehir Hastanesi’nde 762 Sismik İzolatör Kullanıldı’’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon Şehir Hastanesi’nin inşaat alanında açıklamalarda bulundu.

Trabzon Şehir Hastanesi’nin şantiye alanını ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, burada açıklamalarda bulundu. Karaismailoğlu, Türkiye’nin ve dünyanın en modern hastanesini inşa ettiklerini ifade etti.

Trabzon Şehir Hastanesinin tamamlandığında kentin sağlık altyapı gücüne güç katacağını söyleyen Karaismailoğlu, hastane hakkında bilgi vererek, “Bildiğiniz üzere Akyazı Stadyumu’nun yanında Türkiye’nin ve dünyanın en modern hastanelerinden birini inşa ediyoruz. Türkiye’ye yayılmış örnek şehir hastanelerinin en güzellerinden biri Trabzon’umuzda kuruluyor. 280 bin metrekarelik alanda inşa edilen Trabzon Şehir Hastanemiz; Kentin sağlık hizmetlerinin çok daha yüksek standartlarda ve modern koşullarda verilmesi amacıyla hayata geçen, Trabzon’un sağlık altyapısının gücüne güç katacak bir proje. 1450 yatak kapasitesiyle Trabzon’u bir sağlık merkezine dönüştürecek. Yapılan fizibilite çalışmaları sonucunda Trabzon un ihtiyaçları doğrultusunda bünyesinde; 181 yataklı Genel Hastane, 146 yataklı Kadın Doğum Hastanesi, 161 yataklı Kalp ve Damar Cerrahisi Hastanesi, 151 yataklı Onkoloji Hastanesi ile 300 poliklinik, 33 ameliyathane ve 236 yataklı yoğun bakım üniteleri yer alacak.” ifadelerini kullandı.

762 Adet Sismik İzolatör Kullanıldı

Dolgu alana inşa edilen hastanenin temelinde 762 sismik izolatör olduğunu kaydeden Adil Karaismailoğlu, hastanenin bölgede olabilecek en güçlü depremlerde hasar almayacağını vurgulayarak, “Ayrıca, şehir hastanemizi bölgede olabilecek en büyük depremlerde dahi hasar almayacak şekilde inşa ediyoruz. Hastanemizin temelinde 762 sismik izolatör yer alıyor. Kapalı ve açık otopark olmak üzere yaklaşık 3 bin araçlık otoparkı da olacak. Yapım çalışmalarımızı, hastanemizi 22 Şubat 2025 tarihinde hizmete vermek üzere hızla ve başarıyla sürdürüyoruz. Trabzon’un geleceği için turizmden ticarete, tarımdan üniversitelere kadar pek çok planımız var. Gelişmiş, bölgesinde lider Trabzon’a ihtiyaçlarını en yüksek düzeyde karşılayacak Hastanemiz, Trabzon halkına yakışır olacak!” açıklamasında bulundu.

Hafif Raylı Sistem Projeye Dahil Edilecek

Hastane projesine ek olarak hafif raylı sistemin de devreye alınacağını belirten Karaismailoğlu, şunları söyledi:

“Trabzon Şehir Hastanesi gibi önemli bir sağlık kompleksinin bağlantı yolları da çok önemli. Trabzon Şehir Hastanesi’ne hafif raylı sistem projesini de bağlayacağız. 

Boztepe Kentsel Tasarım Projemizi hemşerilerimizle paylaştık.  Boztepe kışlasını milli savunma bakanlığımızdan devir aldık. Trabzon Büyükşehir Belediyemiz eliyle hayata geçecek Boztepe Millet Bahçemiz Trabzon’umuza çok yakışacak.  Şimdi, Trabzon’u çok daha ilerilere taşıyacağız. Trabzon’u hep birlikte refah merkezine çevireceğiz. Trabzon’u bir marka kent, cazibe merkezi yapacağız. Çünkü vatansever Trabzon daha da iyisini hak ediyor.” 

Kalkınma Yolu için Çalışmalar Başladı

Trabzon’dan Basra Körfezi arasındaki yol bağlantısını kapsayan Kalkınma Yolu projesi için çalışma yaptıklarını söyleyen Karaismailoğlu, “Yeni İpek Yolu olacak dev projemiz Kalkınma Yolu için çalışmalara başladık.  Habur ile Basra Körfezi arası bin 200 kilometrelik demiryolunu ve otoyolu kapsayan Kalkınma Yolu Projesi, Türkiye’yi Trabzon’dan Basra Körfezi’ndeki Faw Limanı’na bağlayacak. Hint Okyanusu Basra Körfezi’nden Habur’a ulaşan Kalkınma Yolu sayesinde; Türkiye üzerinden Akdeniz’e, Karadeniz’e, Avrupa’ya ve Kafkaslara bağlantı kuruyoruz. Orta Koridoru da buna entegre ediyoruz. Bu heyecanla Trabzon Hafif Raylı Sistem Hattı’na başlayacağız. Yılda 15 milyon yolcuya hizmet verecek, 70 bin metrekarelik terminali 3200 metre uzunluğunda pisti ile Yeni Trabzon Havalimanı’na başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Sourceyapiradar
RELATED ARTICLES
- Advertisment -Sodex Istanbul 2023
KPC Fuarı 2023

Most Popular

Recent Comments